Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

„Počkejte si a uvidíte," Jágr mlží ohledně budoucnosti na Floridě

„Počkejte si a uvidíte," Jágr mlží ohledně budoucnosti na Floridě

Hokejista Jaromír Jágr připustil, že změny v týmu Floridy, jejíž dres obléká od konce února 2015, budou po odvolání Toma Rowea z pozice trenéra i generálního manažera Panthers pokračovat. Neprozradil ale, zda bude jejich součástí. Pětačtyřicetiletý forvard se má stát 1. července nechráněným volným hráčem.

Jágr před týdnem ujistil, že touží pokračovat v kariéře. Neopomněl zároveň zdůraznit, jak dobře se cítí na Floridě. Více z něho ale zámořští novináři prozatím nedostali. „Nechci mluvit vůbec o ničem," prohlásil druhý nejproduktivnější hráč historie NHL za nedostižným Waynem Gretzkým. „Co se stane, to se stane. Jen si počkejte a uvidíte," odmítl pětačtyřicetiletý Jágr jakékoliv náznaky ohledně své budoucnosti.

V sezoně, která Panterům skončila už po základní části, odehrál všech 82 zápasů a zaznamenal 46 bodů za 16 branek a 30 asistencí, což ho řadí na čtvrtou příčku klubového bodování a stejnou pozici zaujímá i mezi střelci a nahrávači Panthers. Celkovou bilanci v dlouhodobé fázi si vylepšil na 1914 bodů z 1711 utkání (765+1149). Přesto není jisté, zda bude i nadále zapadat do klubových plánů pro příští ročník.

Z Rowea se stal jen poradce staronového generálního manažera, kterým je opět Dale Tallon, jenž zároveň hledá nového kouče. "Nějaké změny tady samozřejmě přijdou. Majitelé je chtějí (po nepovedené sezoně) udělat. A ty změny už také začaly," řekl Jágr.

Sám nijak nezastírá, jak je zklamaný, že se Floridy netýkají boje o Stanleyův pohár. „Byl to těžký rok, sezona plná zklamání. Spousta změn, sezonu jsme navíc začínali s mnoha zraněními klíčových hráčů. A nehráli jsme dost dobře na to, abychom se do play off dostali. Zranění jsou sice součástí sportu, ale když přijdete o takto důležité hráče, není snadné se s tím vypořádat," přiznal Jágr.

Mužstvu chyběl 51 utkání Jonathan Huberdeau, přetrvávající problémy se zády sužovaly Aleksandra Barkova, který nuceně vynechal 21 utkání. Oba přitom v předchozí sezoně oslňovali jako elitní útočná formace právě s českým veteránem.

Tallon byl sice s Jágrem v kontaktu, možnost prodloužení spolupráce však zatím neprobírali. „Nemluvili jsme o tom. Příležitostně jsem hovořil zhruba před měsícem s jeho agentem. Ale stejně jako tomu bylo již v minulosti, tak si na to v příštích týdnech sedneme a posuneme to dál. Uvidíme, jaká jsou jeho přání a zda to zapadá do našich plánů, či nikoliv. Určitě půjde o pozitivní diskuzi, tak uvidíme, k čemu povede," nastínil Tallon.

 

„Prostě končíš!" Jak Babiš zachází se svými lidmi. Komentář Markéty Žižkové

Už za pár hodin bude jasno o tom, jaké složení vlády si představuje designovaný premiér Andrej Babiš. Události, které k tomuto rozzuzlení vedou, zatím nepřinesly žádné velké překvapení. Už delší dobu se spekulovalo o tom, že ministerské křeslo opustí šéfka resortu obrany Karla Šlechtová nebo ministr průmyslu Tomáš Hüner. Příznačný je ovšem způsob, kterým se o svém konci dozvěděli.

Šéfovi hnutí ANO se daří až do poslední chvíle tajit jména ministrů za ANO. Ví je Hrad a pak zřejmě několik Babišových nejbližších. K jejich zveřejnění vyzývali designovaného premiéra i sociální demokraté (kteří by jako koaliční partneři alespoň občas něco rádi věděli), na veřejnost se ale nedostala. Jak opakují členové hnutí stále dokola, své záležitosti si strana umí řešit za zavřenými dveřmi. Prostor pro úniky je minimální. Už kvůli tomu, že sami členové „této firmy“ toho ví jen pomálu a spoléhají na svého šéfa.

Link

Páteční ráno přitom opět ukázalo, jak Babiš ke svým lidem přistupuje. O svém konci v čele resortů se „nechtění“ ministři dozvěděli až dnes. Během telefonátu. A bez vysvětlení. Alespoň tak to popsala médiím Šlechtová. Telefon jí zazvonil v sedm ráno před zasedáním vlády.

4987065:article:true:true:true

O důvodech, proč už s ní Babiš není spokojený, se napsalo mnoho. Osobně jí ale prý nic nevysvětlil. „Pan předseda nic nezdůvodňuje. Prostě mi řekl, že nebudu součástí nového návrhu vlády,“ komentovala to pro média smířeně končící ministryně.

Dnes ráno se Babišovo rozhodnutí dozvěděl i šéf resortu průmyslu a obchodu. Právě okolo Hünera, potažmo obsazení významného ministerstva vedl Babiš se Zemanem spor. Už nyní – ač neznáme přesné jméno nového ministra – panují obavy z toho, jakým směrem Česko povede v důležitých rozhodnutích, jako je dostavba jaderných elektráren.

Link

Kdy se tento člověk i další „nováčci“ o své nominaci od Babiše dozvěděli, je otázka. Také jim zazvonil telefon dnes ráno?

Faktem přitom je, že i ministři, kteří odchází o „své vůli“ a rozhodnutí oznámili už před časem, to nelíčí zrovna v optimistických barvách. Ministr spravedlnosti v demisi Robert Pelikán pochopil, že se znelíbil Zemanovi mimo jiné tím, že vydal hackera Jevgenije Nikulina do Spojených států. Kritizuje i poměry v ANO a tvrdí, že jeho názory se od směřování hnutí liší. Jeho odchod z resortu v posledních dnech působí tiše. Příliš nekomunikuje. Nevyjadřuje se ani k otázkám na resort. Nejvíce by se jeho kroky daly přirovnat k vytracení, kdy za sebou jen potichu zavře dveře.

Končící ministr zahraničí Martin Stropnický si zas po letech uvědomil, že politika je vlastně špinavá hra, na kterou nemá nervy.

Link

Když se podíváme na chvilku mimo vládu – třeba na pražský magistrát – tak uvidíme Adrianu Krnáčovou, která se rozčiluje, že ji obklopuje parta neschopných lidí. Zároveň je ale jasné, že k jejímu konci vedlo i to, že ztratila Babišovu podporu.

5017080:article:true:true:true

Zpátky ke kabinetu: už v pátek večer by mělo být jasno v tom, kdo za ANO získá místo v pověstném vládním autobusu. Jedno je ale jisté už teď. Každý jmenovaný bude muset počítat s tím, že přes přátelskou atmosféru na PR fotkách hnutí, ho může kdykoliv potkat krátký telefonát: „Končíš a není ti nic do toho proč“. A to i firemní šéfové svým podřízeným vyjadřují větší porci úcty.

32744