Pokud Slavia postoupí přes Kyjev, zahraje si o Ligu mistrů s Ajaxem, nebo Lutychem | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Pokud Slavia postoupí přes Kyjev, zahraje si o Ligu mistrů s Ajaxem, nebo Lutychem

Pokud Slavia postoupí přes Kyjev, zahraje si o Ligu mistrů s Ajaxem, nebo Lutychem

Fotbalisté Slavie v případě postupu přes Dynamo Kyjev nastoupí ve 4. předkole Ligy mistrů proti lepšímu z dvojice Ajax Amsterodam - Standard Lutych. První zápas, který by celek z Edenu odehrál venku, je na programu 21. nebo 22. srpna, odveta pak 28. nebo 29. srpna.

Pro Slavii bylo losování pouze formalitou, protože kvůli politické situaci proti sobě podle pravidel UEFA nemohly nastoupit ruské a ukrajinské kluby, což vyřadilo ze hry zbývající dvojici v osudí PAOK Soluň - Spartak Moskva. Dnešní los v Nyonu tak pouze určil, zda Pražané v případě postupu odehrají první utkání doma, nebo venku.

S Ajaxem se může Slavia o místo v základní skupině Ligy mistrů utkat podruhé. V roce 2007 si pražský celek po výhrách 1:0 a 2:1 nad nizozemským soupeřem zajistil dosud poslední účast v hlavní fázi elitní soutěže.

První zápasy třetího předkola čekají Slavii i její možné soupeře v úterý, odvety příští týden. Pokud by červenobílí proti Dynamu Kyjev neuspěli, zamířili by stejně jako v případě neúspěchu ve čtvrtém předkole do základní skupiny Evropské ligy.

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.