Poprvé v kariéře. Biatlonistka Puskarčíková skončila na stupních vítězů

ČTK

10. 12. 2016 • 17:10

Biatlonistka Eva Puskarčíková doběhla třetí ve stíhacím závodu Světového poháru v Pokljuce a poprvé v kariéře vybojovala umístění na stupních vítězů. Česká reprezentantka v závěrečném finiši o desetinu sekundy uhájila bronz před Francouzkou Marií Dorinovou Habertovou. Desetikilometrový závod jasně vyhrála Laura Dahlmeierová z Německa před Finkou Kaisou Mäkäräinenovou a třetím vítězstvím v sezoně si upevnila vedení v seriálu.

Veronika Vítková výborně začala, ale dvě chyby na poslední střelnici znamenaly patnácté místo. Gabriele Koukalové se tentokrát stíhačka vůbec nepovedla a po pěti chybách při střelbě skončila šestadvacátá.

V závodě mužů na 12,5 kilometru skončil Michal Krčmář desátý a potřetí za sebou se dostal do elitní desítky. Na vítězství z pátečního sprintu navázal Francouz Martin Fourcade a připsal si v pátém závodu sezony čtvrté vítězství.

Vítězka minulé stíhačky z Östersundu Koukalová začala ze sedmého místa po sprintu svižně a po čisté první střelbě to vypadalo s jejím bojem o další medaili nadějně, jednu chvíli dokonce běžela třetí. Tři chyby na druhé střelecké položce ale její šance pohřbily, byť běžeckým časem byla osmá nejlepší.

Puskarčíková začala naopak pomaleji a na první střelbě jednou minula. Potom ale zrychlovala a ve zbytku závodu "vybílila" všechny terče. Jen čtyři biatlonistky střílely v závodě rychleji a k životnímu výsledku jí pomohly i chyby pěti soupeřek před ní na poslední střelbě.

SDÍLET