Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Posmrtná trofej? Navrhl to soupeř fotbalistů, kteří zahynuli při leteckém neštěstí

Posmrtná trofej? Navrhl to soupeř fotbalistů, kteří zahynuli při leteckém neštěstí

Fotbalový svět ovládl smutek po pádu letadla venezuelských aerolinií, na jehož palubě cestovali fotbalisté brazilského týmu Chapecoense k finálovému utkání Jihoamerického poháru. Jejich soupeřem měli být Kolumbijci Atlético Nacional, kteří vyslovili přání, aby byla trofej udělena soupeři.

Tragédie fotbalistů Chapecoense otřásla i jejich soupeřem ve finále Jihoamerického poháru, kolumbijským týmem Atlético Nacional. V reakci na leteckou katastrofu vznesl tým žádost, aby byl pohár čestně udělen Brazilcům. Zda nakonec pohár brazilský celek dostane, nebo nikoliv, rozhodne jihoamerická fotbalová federace CONMEBOL.

Pro příští sezonu už kluby brazilské ligy, ale i Benfica Lisabon, nabídly Chapecoense půjčit na hostování své hráče. Zároveň ve společném prohlášení vyzvaly vedení domácí federace, aby klubu udělila na tři roky výjimku chránící ho od sestupu. „Je to to nejmenší gesto solidarity, které momentálně můžeme nabídnout, ale zrodilo se z upřímné touhy znovu vybudovat tento klub a součást brazilského fotbalu, o niž jsme dnes přišli,“ uvádí se v prohlášení.

V letadle, které se z dosud neznámých příčin zřítilo v noci na úterý nedaleko cílové destinace Medellínu, zahynulo 76 osob, včetně 22 hráčů týmu Chapecoense. Pět přeživších, včetně tří fotbalistů, bojuje o život v kritickém stavu v nemocnici. Brazílie vyhlásila v reakci na katastrofu třídenní státní smutek.

  
 

MS v hokeji 2018 v Dánsku

Program a výsledky Český tým Systém turnaje Kde se hraje Vstupenky Soupisky týmů MS 2019 Čtvrtfinále Play off Tabulky

Mistrovství světa v hokeji se hraje od 4. do 20. května v Dánsku (Kodaň a Herning), čeští hokejisté čekají na medaili už pět let. Ze dvou osmičlenných skupin postupují první čtyři týmy do čtvrtfinále. Finále se odehraje 20. 5. od 20.15 v Kodani.

Skupinka cizinců v centru Prahy brutálně napadla číšníka. Šli na něj v sedmi, je ve velmi vážném stavu

Pražští kriminalisté hledají skupinu sedmi mužů, zřejmě cizinců, kteří v sobotu večer napadli číšníka na zahrádce restaurace ve Vladislavově ulici. Muž skončil ve velmi vážném stavu na jednotce intenzivní péče a podstoupil operaci hlavy. Za těžké ublížení na zdraví a výtržnictví hrozí pachatelům v případě odsouzení až deset let vězení.

Na webu zveřejnili policisté fotografie všech sedmi podezřelých i video z napadení, které se odehrálo na náměstíčku u obchodního centra Quadrio. Záběry najdete na konci článku.

Číšník se dostal do konfliktu s hledanými poté, co je upozornil, že nemohou na zahrádce konzumovat donesený alkohol. "Skupina sedmi mužů zaútočila na personál restaurace, jednoho číšníka povalili na zem a tam ho začali mlátit pěstmi a kopat do něj. Když poškozený zůstal bezvládně ležet na zemi, tak podezřelí z místa utekli na tramvaj číslo 14 a odjeli směrem na Karlovo náměstí," popsal napadení mluvčí policie.

Link

Kriminalisté na základě dosavadního vyšetřování předpokládají, že podezřelí jsou cizinci, kteří by mohli bydlet v hotelu, penzionu či jiném typu ubytování v Praze nebo okolí. "Proto prosíme především recepční a všechny jiné svědky, jestli muže viděli nebo vědí, kde by se mohli nacházet, ať kontaktují tísňovou linku 158," uvedl mluvčí.

4934827:article:true:true:true

4934826:article:true:true:true

4934825:article:true:true:true

-1