Poteče krev i miliardy. Tohle si o zápasu století Mayweather versus McGregor myslí čeští bijci | info.cz

Články odjinud

Poteče krev i miliardy. Tohle si o zápasu století Mayweather versus McGregor myslí čeští bijci

Souboj giganta boxu s velikánem MMA. Zápas Floyda Mayweathera a Conora McGregora cloumá světem, skoro každý na něj má názor a chce jej vidět. Jejich setkání v ringu vydělá víc než jakýkoli jiný boxerský zápas v historii. Zatímco jeden je v boxu největší autoritou, druhý je teprve začátečníkem. I tento fakt ale provokuje fanoušky po celém světě k nekonečným úvahám, má-li McGregor mezi šestnácti provazy vůbec šanci.

A jak to vidí hvězdy českých bojových sportů? Server iSport.cz jim položil dvě otázky:

  • Co si o souboji myslíte?
  • Jaký očekáváte výsledek?

Rudolf Kraj (39 let, boxer)

Rudolf KrajRudolf Krajautor: Jaroslav Legner (Sport)

1) Podle mě jde jenom o peníze a to takové, že by McGregor musel v kleci udělat tak třicet zápasů a možná ještě víc! A takhle to bude mít za chvilku.

2) A výsledek? Je to bojový sport, stát se může všechno. Když bude Floyd v normální formě, tak si Conor ani neškrtne! Mayweather dlouho neboxoval a neviděl jsem ho, ale bude-li připravený jako na předešlé zápasy, Ir nemá šanci.

Lukáš Konečný (39 let, boxer)

Lukáš KonečnýLukáš Konečnýautor: Deník Sport

1) Není to klasický velký očekávaný zápas. Jde jen o show, o vydělání peněz. Na průběh zápasu jsem zvědavý, ne proto, že bych třeba čekal nějaké překvapení. Obávám se ale, že Mayweather bude taktizovat, aby bavil diváky a získal další možnost na vydělání snadných peněz a podobně.

2) Za normálních okolností Floyd Connora ztrapní, ale jak jsem psal výše, mám trochu obavy z taktizování, předem domluveného průběhu zápasu a podobně.

Lucie Sedláčková (22 let, boxerka)

Lucie SedláčkováLucie Sedláčkováautor: Michal Beránek (Sport)

1) Můj názor je, že tohle se nikdy nemělo stát. Z hlediska bojového umění, je to blbost, v porovnání je to stejné, jako by vyzval desetibojař specialistu v oštěpu. Z hlediska businessu je to nejspíš dobrý tah pro dnešní generaci. Dnešní generace zajímá v první radě peníze a v druhé řadě show. Pro mě jsou oba dva bojovníci a dobří sportovci v každé své disciplíně. Jsou to osobnosti, které tohle nemají zapotřebí.

2) Já pevně doufám, že si Floyd užije svůj poslední zápas a vyrovná tak své skóre a Conorovi přeji, aby si užil slávu, kvůli které to celé divadlo dělá.

Lucie Pudilová (23 let, MMA zápasnice v UFC)

Lucie PudilováLucie Pudilováautor: Barbora Reichová (Sport)

1) Hra peněz.

2) Floyd Mayweather má profesionální skóre 49:0 a aby překonal legendárního Rockyho Marciana, schází mu jedno vítězství. Na druhou stranu Conor McGregor je momentálně nejpopulárnějším zápasníkem a vlastníkem dvou titulů ve dvou váhových kategoriích v UFC, v nejrychleji rozvíjejícím sportu na světě, MMA. Vzhledem k tomu, že jsem zápasnice MMA a zápasím ve stejné organizaci jako Conor, tak fandím pochopitelně Conorovi. Vyhrát může kdokoliv.

Odpovědi dalších Čechů čtěte na serveru iSport.cz.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie