Články odjinud

Proč jsem tak blbej? Batshuayiho nepovedená oslava gólu se stala hitem internetu

Proč jsem tak blbej? Batshuayiho nepovedená oslava gólu se stala hitem internetu

Krásný gól Adnana Januzaje, jenž rozhodl ve čtvrtečním utkání mistrovství světa o vítězství Belgie 1:0 nad Anglií, zastínila nepovedená oslava jeho spoluhráče Michyho Batshuayie. „Atentát“ čtyřiadvacetiletého útočníka na sebe sama se stal okamžitě hitem internetu.

Batshuayi po Januzajově trefě chytil míč a z radosti ho chtěl nakopnout do branky. Z bezprostřední blízkosti však trefil jen tyč, od které se mu míč prudce odrazil do tváře. Kromě zraněné pýchy vyvázl bruselský rodák konžského původu z kuriózní situace bez úhony, ale neunikl posměchu na sociálních sítích.

Po zápase bral Batshuayi nepovedenou oslavu s humorem a několikrát na ni na twitteru reagoval. „Jak můžu být tak hloupý, brácho,“ napsal s množstvím emotikonů a neslušných výrazů.

Později dokonce tvrdil, že vymyslel nové oslavy, které nahradí tanečky z populární počítačové hry Fortnite. „Ty oslavy z Fortnite jsou hodně přeceňované, tak jsem musel vytvořit něco nového,“ uvedl kmenový hráč Chelsea, jenž letos na jaře hostoval v Borussii Dortmund.

Někteří uživatelé twitteru tvrdili, že Batshuayiův kiks byl nejsvětlejším okamžikem zápasu, jehož aktéři si o poločase vysloužili od obou fanouškovských táborů pískot. Belgický web Sporza dokonce označili nevydařenou oslavu za ještě krásnější než Januzajův gól, jenž by přitom mohl aspirovat na jednu z nejhezčích branek šampionátu.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie