Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Proč se zranil? Jak to snáší? Jak to vidí klub? 6 otázek o Jágrovi

Proč se zranil? Jak to snáší? Jak to vidí klub? 6 otázek o Jágrovi

Počet zápasů se u něj ne a ne odlepit od čísla pět. Hokejový útočník Jaromír Jágr přišel i o noční utkání s Devils, do akce by se měl vrátit zítra. Proč se pauza, dosud šestizápasová, tak protahuje? A jak to vnímá klub Calgary Flames i samotná 45letá legenda? Deník Sport se pokouší přinést základní odpovědi.

Co je přesně s Jaromírem Jágrem?

Oficiálně se mluví o zranění ve spodní části těla, má se za to, že to jsou třísla. Už i v místních novinách se to píše naplno. Jágr se zranil 21. října proti Minnesotě, byl poprvé v kariéře zařazený na listinu zraněných hráčů. Podle původních prognóz měl naskočit zpátky 29. října, jenže přicházejí další dvě stopky. Proč? Zdá se, že se poranění o něco zhoršilo nebo se progres zadrhnul, protože v jednu chvíli už číslo 68 normálně naplno trénovalo s týmem. Jenže pak už zase ne, veterán chodil individuálně. V sobotu se zapojil do týmové přípravy, ale jenom lehce, nebyl v zápasové sestavě.

Proč se zranil?

Možná za to může přemíra snahy. Sám Jágr o tom mluvil. Vynechal tréninkový kemp, dohodl se s Flames až těsně před sezonou, předtím se chystal sám. Tak moc rychle se chtěl dostat do tempa a pohody, až to přehnal. „Makal jsem tvrdě i mimo led, možná jsem se prostě přepracoval,“ připustil druhý nejproduktivnější hráč NHL všech dob. Ukázalo se, že má na to, aby hrál i v elitní formaci, o to víc dřel, aby vydržel víc minut. Takže sečteno a podtrženo - tělo si řeklo o pauzu. Navíc nepomáhají ani aktuální mrazy. „Přitom než jsem se zranil, cítil jsem se opravdu moc dobře,“ přiznává.

Jak to veterán snáší?

Snaží se to brát s nadhledem, ale je patrné, že je rozmrzelý. Hlavně z toho, že léčba se protahuje. Z jeho výrazu při týmovém i individuálním tréninku se to jasně dalo vyčíst. Úsměvy se vytratily. „Nechci nic uspěchat, to je pro mě zásadní,“ opakuje. Je to hráč, který si sám na sebe vytváří obrovský tlak. Ví, že hraje poprvé v kanadském týmu, s největší pravděpodobností poslední sezonu v NHL, žene ho touha všem ukázat, že na to ještě má. Dopředu si v hlavě nastavil, že si svoji rozlučkovou misi bude chtít co nejvíc užít, tohle mu však psychiku lehce nahlodalo.

Více si přečtěte na webu iSport.cz.

 

„Prostě končíš!" Jak Babiš zachází se svými lidmi. Komentář Markéty Žižkové

Už za pár hodin bude jasno o tom, jaké složení vlády si představuje designovaný premiér Andrej Babiš. Události, které k tomuto rozzuzlení vedou, zatím nepřinesly žádné velké překvapení. Už delší dobu se spekulovalo o tom, že ministerské křeslo opustí šéfka resortu obrany Karla Šlechtová nebo ministr průmyslu Tomáš Hüner. Příznačný je ovšem způsob, kterým se o svém konci dozvěděli.

Šéfovi hnutí ANO se daří až do poslední chvíle tajit jména ministrů za ANO. Ví je Hrad a pak zřejmě několik Babišových nejbližších. K jejich zveřejnění vyzývali designovaného premiéra i sociální demokraté (kteří by jako koaliční partneři alespoň občas něco rádi věděli), na veřejnost se ale nedostala. Jak opakují členové hnutí stále dokola, své záležitosti si strana umí řešit za zavřenými dveřmi. Prostor pro úniky je minimální. Už kvůli tomu, že sami členové „této firmy“ toho ví jen pomálu a spoléhají na svého šéfa.

Link

Páteční ráno přitom opět ukázalo, jak Babiš ke svým lidem přistupuje. O svém konci v čele resortů se „nechtění“ ministři dozvěděli až dnes. Během telefonátu. A bez vysvětlení. Alespoň tak to popsala médiím Šlechtová. Telefon jí zazvonil v sedm ráno před zasedáním vlády.

4987065:article:true:true:true

O důvodech, proč už s ní Babiš není spokojený, se napsalo mnoho. Osobně jí ale prý nic nevysvětlil. „Pan předseda nic nezdůvodňuje. Prostě mi řekl, že nebudu součástí nového návrhu vlády,“ komentovala to pro média smířeně končící ministryně.

Dnes ráno se Babišovo rozhodnutí dozvěděl i šéf resortu průmyslu a obchodu. Právě okolo Hünera, potažmo obsazení významného ministerstva vedl Babiš se Zemanem spor. Už nyní – ač neznáme přesné jméno nového ministra – panují obavy z toho, jakým směrem Česko povede v důležitých rozhodnutích, jako je dostavba jaderných elektráren.

Link

Kdy se tento člověk i další „nováčci“ o své nominaci od Babiše dozvěděli, je otázka. Také jim zazvonil telefon dnes ráno?

Faktem přitom je, že i ministři, kteří odchází o „své vůli“ a rozhodnutí oznámili už před časem, to nelíčí zrovna v optimistických barvách. Ministr spravedlnosti v demisi Robert Pelikán pochopil, že se znelíbil Zemanovi mimo jiné tím, že vydal hackera Jevgenije Nikulina do Spojených států. Kritizuje i poměry v ANO a tvrdí, že jeho názory se od směřování hnutí liší. Jeho odchod z resortu v posledních dnech působí tiše. Příliš nekomunikuje. Nevyjadřuje se ani k otázkám na resort. Nejvíce by se jeho kroky daly přirovnat k vytracení, kdy za sebou jen potichu zavře dveře.

Končící ministr zahraničí Martin Stropnický si zas po letech uvědomil, že politika je vlastně špinavá hra, na kterou nemá nervy.

Link

Když se podíváme na chvilku mimo vládu – třeba na pražský magistrát – tak uvidíme Adrianu Krnáčovou, která se rozčiluje, že ji obklopuje parta neschopných lidí. Zároveň je ale jasné, že k jejímu konci vedlo i to, že ztratila Babišovu podporu.

5017080:article:true:true:true

Zpátky ke kabinetu: už v pátek večer by mělo být jasno v tom, kdo za ANO získá místo v pověstném vládním autobusu. Jedno je ale jisté už teď. Každý jmenovaný bude muset počítat s tím, že přes přátelskou atmosféru na PR fotkách hnutí, ho může kdykoliv potkat krátký telefonát: „Končíš a není ti nic do toho proč“. A to i firemní šéfové svým podřízeným vyjadřují větší porci úcty.

32744