Průlom ve sportu: Švédský fotbalový klub zakázal svým hráčům na hřišti simulovat | info.cz

Články odjinud

Průlom ve sportu: Švédský fotbalový klub zakázal svým hráčům na hřišti simulovat

I lidi, kteří nerozumí fotbalu, se často podivují nad tím, co někteří hráči při zápasech předvádějí – teatrálně se svíjejí na trávníku, padají, předstírají obrovskou bolest, aby za několik sekund běhali jako Usain Bolt. Prostě simulují. Švédský klub Östers IF se proto senzačně rozhodl jít proti proudu – bude své hráče trest, když se budou chovat tímto nesportovním způsobem.

Obrovskou diskusi ve sportovním světě vyvolal v případě simulování zápas Ligy mistru Barcelona – PSG Paříž, kdy domácí hráči předvedli divadelní představení, které se vidí jen málokdy. Simulovali, jako kdyby za to měli získat Oscary. Nakonec jim to přineslo vytoužené vítězství, ale i kritiku. Jenže podobné jednání patří do výbavy současných fotbalistů, včetně mnoha českých.

Funkcionáři švédského druholigového klubu Östers IF se rozhodli jít proti proudu a před nesportovním chováním vlastních hráčů nebudou jako jinde zavírat oči, ale budou ho trestat. V kodexu klubu se nově píše i o tom, že pokud budou jeho hráči záměrně simulovat, pozastaví jim činnost.

Celý text si můžete přečíst na webu Reflexu

 
Přejít na homepageVíce z kategorie