Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Rakouský lékař o Koukalové: Je těžké uvěřit, že má jen problémy s lýtky

Rakouský lékař o Koukalové: Je těžké uvěřit, že má jen problémy s lýtky

Gabriela Koukalová bez účasti na olympiádě? V Česku jedna z hlavních zpráv, ohlas má ale rozhodnutí české biatlonistky neodcestovat na Hry do Koreje kvůli zdravotním problémům také v cizině. Pro ruský server sportbox.ru se k nim vyjádřil také rakouský lékař Günther Beck. Bývalý biatlonista, který získal jako člen štafety zlato na MS 1999, vystupuje také při přenosech rakouské televize ÖRF. „Neznám všechny detaily, ale je pro mě těžké uvěřit, že Koukalová má pouze svalové problémy,“ uvedl Beck.

Po měsících nejistoty padlo konečné slovo v pátek. Kvůli problémům s lýtky nenaskočila Koukalová zatím ani do jednoho závodu v této sezoně a nyní už je jasné, že žádný. „Nejsem těhotná. Už jsem slyšela hodně verzí a variant, ale jediný důvod je moje zdraví, a to je všechno,“ vyvracela vítězka ankety Sportovec roku 2017 ve videu na Facebooku, že jsou za jejím rozhodnutím i jiné důvody.

Beck má i tak pochybnosti. Je přesvědčený, že léčba Koukalové by neměla trvat tak dlouho. „Nemám nic společného s českým týmem a neznám podrobnosti o zdravotním stavu Koukalové. Informace mám jen z oficiálních prohlášení. Ale je těžké uvěřit tomu, že léčba takového problému zabere tolik času,“ prohlásil Beck.

Zarážející je pro něj především fakt, že se Koukalová nepodrobovala léčbě v konkrétním specializovaném zařízení. V jednom sám Beck v rakouském Aspachu pracuje. „Je nutné omezit zátěž a současně ji kombinovat s fyzioterapií, akupunkturou a laserovou terapií. Pokud Gaby chce opravdu vyřešit tento problém, zvu ji do naší kliniky.“

Takovým způsobem by měl podle něj postupovat špičkový sportovec. „Každé lidské tělo se chová jinak a špičkoví sportovci jsou zvláštní kategorie. Tělo má samozřejmě hodně zdrojů, jak se zotavit, ale měly by se aplikovat různé způsoby léčby a ne pouze regenerace a lehký trénink.“

Koukalová už však odhalila, jak bude dál postupovat. „Budu víceméně v Čechách, docházet na kliniku doktora Koláře, kde se budu dávat dohromady,“ popsala, co ji čeká, aby se mohla vrátit k závodění v příští sezoně.

Gabriela Koukalová přiznala anorexii. Podrobnosti čtěte zde>>>

 

„Prostě končíš!" Jak Babiš zachází se svými lidmi. Komentář Markéty Žižkové

Už za pár hodin bude jasno o tom, jaké složení vlády si představuje designovaný premiér Andrej Babiš. Události, které k tomuto rozzuzlení vedou, zatím nepřinesly žádné velké překvapení. Už delší dobu se spekulovalo o tom, že ministerské křeslo opustí šéfka resortu obrany Karla Šlechtová nebo ministr průmyslu Tomáš Hüner. Příznačný je ovšem způsob, kterým se o svém konci dozvěděli.

Šéfovi hnutí ANO se daří až do poslední chvíle tajit jména ministrů za ANO. Ví je Hrad a pak zřejmě několik Babišových nejbližších. K jejich zveřejnění vyzývali designovaného premiéra i sociální demokraté (kteří by jako koaliční partneři alespoň občas něco rádi věděli), na veřejnost se ale nedostala. Jak opakují členové hnutí stále dokola, své záležitosti si strana umí řešit za zavřenými dveřmi. Prostor pro úniky je minimální. Už kvůli tomu, že sami členové „této firmy“ toho ví jen pomálu a spoléhají na svého šéfa.

Link

Páteční ráno přitom opět ukázalo, jak Babiš ke svým lidem přistupuje. O svém konci v čele resortů se „nechtění“ ministři dozvěděli až dnes. Během telefonátu. A bez vysvětlení. Alespoň tak to popsala médiím Šlechtová. Telefon jí zazvonil v sedm ráno před zasedáním vlády.

4987065:article:true:true:true

O důvodech, proč už s ní Babiš není spokojený, se napsalo mnoho. Osobně jí ale prý nic nevysvětlil. „Pan předseda nic nezdůvodňuje. Prostě mi řekl, že nebudu součástí nového návrhu vlády,“ komentovala to pro média smířeně končící ministryně.

Dnes ráno se Babišovo rozhodnutí dozvěděl i šéf resortu průmyslu a obchodu. Právě okolo Hünera, potažmo obsazení významného ministerstva vedl Babiš se Zemanem spor. Už nyní – ač neznáme přesné jméno nového ministra – panují obavy z toho, jakým směrem Česko povede v důležitých rozhodnutích, jako je dostavba jaderných elektráren.

Link

Kdy se tento člověk i další „nováčci“ o své nominaci od Babiše dozvěděli, je otázka. Také jim zazvonil telefon dnes ráno?

Faktem přitom je, že i ministři, kteří odchází o „své vůli“ a rozhodnutí oznámili už před časem, to nelíčí zrovna v optimistických barvách. Ministr spravedlnosti v demisi Robert Pelikán pochopil, že se znelíbil Zemanovi mimo jiné tím, že vydal hackera Jevgenije Nikulina do Spojených států. Kritizuje i poměry v ANO a tvrdí, že jeho názory se od směřování hnutí liší. Jeho odchod z resortu v posledních dnech působí tiše. Příliš nekomunikuje. Nevyjadřuje se ani k otázkám na resort. Nejvíce by se jeho kroky daly přirovnat k vytracení, kdy za sebou jen potichu zavře dveře.

Končící ministr zahraničí Martin Stropnický si zas po letech uvědomil, že politika je vlastně špinavá hra, na kterou nemá nervy.

Link

Když se podíváme na chvilku mimo vládu – třeba na pražský magistrát – tak uvidíme Adrianu Krnáčovou, která se rozčiluje, že ji obklopuje parta neschopných lidí. Zároveň je ale jasné, že k jejímu konci vedlo i to, že ztratila Babišovu podporu.

5017080:article:true:true:true

Zpátky ke kabinetu: už v pátek večer by mělo být jasno v tom, kdo za ANO získá místo v pověstném vládním autobusu. Jedno je ale jisté už teď. Každý jmenovaný bude muset počítat s tím, že přes přátelskou atmosféru na PR fotkách hnutí, ho může kdykoliv potkat krátký telefonát: „Končíš a není ti nic do toho proč“. A to i firemní šéfové svým podřízeným vyjadřují větší porci úcty.

32744