Rekord pokořen. Britský gólman odchytal 1250 zápasů | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Rekord pokořen. Britský gólman odchytal 1250 zápasů

Rekord pokořen. Britský gólman odchytal 1250 zápasů
 

Legendární brankář Peter Shilton přišel po 20 letech o rekord v počtu soutěžních zápasů v anglickém fotbale. Překonal ho sedmačtyřicetiletý gólman Paul Bastock, který chytá za Wisbech v regionální soutěži. Rekordní 1250. zápas si připsal při vítězství 4:1 nad Thetfordem, kterému přihlíželo 286 diváků.

"Je to tam! O nový rekord se postaral hodně hodně starý kocour," napsal na sociálních sítích Bastock, který v létě s fotbalem málem skončil, ale nakonec v tažení za Shiltonovým rekordem uspěl.

Fotbalovou kariéru začal v Coventry, s jehož mládežnickým týmem vyhrál v roce 1987 pohárovou soutěž po vítězství nad Southamptonem, za který hrály pozdější hvězdy Alan Shearer a Matt Le Tissier.

Mezi fotbalovou elitu se však nikdy Bastock nedostal. Na rozdíl od dosavadního rekordmana Shiltona. Někdejší gólman Leicesteru, Nottinghamu či Southamptonu odchytal i rekordních 125 utkání za anglickou reprezentaci, s níž byl čtvrtý na mistrovství světa v roce 1990. Kariéru ukončil v 47 letech.

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.