Rekordní US Open: Dotace posledního grandslamu sezony vzrostla na téměř 1,2 miliardy korun | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Rekordní US Open: Dotace posledního grandslamu sezony vzrostla na téměř 1,2 miliardy korun

Rekordní US Open: Dotace posledního grandslamu sezony vzrostla na téměř 1,2 miliardy korun

Vítězové mužské a ženské dvouhry získají na letošním tenisovém US Open prémii 3,8 milionu dolarů (asi 84,3 milionu korun). Celková dotace čtvrtého grandslamového turnaje roku vzrostla na 53 milionů dolarů (1,176 miliardy korun). Oznámili to zástupci americké tenisové asociace.

Zvýšení prémií se dočkají i šampioni ve čtyřhře. Vítězné dvojice mužů i žen inkasují 700.000 dolarů. Více než tři miliony dolarů si rozdělí hráči v kvalifikaci.

V loňském roce vydělali vítězové dvouher 3,7 milionu dolarů, celková dotace činila 50,4 milionu dolarů. Od roku 2013 vzrostly podle USTA prémie na US Open o 57 procent.

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.