REPORTÁŽ: Druzí, ale přesto hrdí. Chorvatsko zažívá historické chvíle a iSport TV je u toho | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

REPORTÁŽ: Druzí, ale přesto hrdí. Chorvatsko zažívá historické chvíle a iSport TV je u toho

1080p720p360p

Na historický triumf nedosáhli, přesto slaví.  Davy v přeplněném Záhřebu dlouho snily o pohádce v podobě výhry přo finále MS. Po prohře 2:4 s Francií nedošlo na totální euforii. Přesto podle počtu obyvatel druhá nejmenší země, která to v historii dotáhla tak daleko, nesmutnila. Metropole aplaudovala svým hrdinům, kteří i druhým místem dosáhli památného úspěchu. Kamera iSport TV byla u toho, dění v chorvatské metropoli sledovala celý den.

Špatné počasí nemělo šanci, davy Chorvatů již od ranních hodin obklopovaly ulice v centru hlavního města a čekaly, až úderem 17. hodiny začal velkolepý souboj proti Francouzům o zlato na mistrovství světa.

Fanoušky by nikdo nepřehlédl, již z dálky je ozařovaly tradiční chorvatské motivy a hlasitý zpěv národních písní. Na náměstí bána Jeláčiče s velkoplošnou obrazovkou se sešlo početné množství lidí v červenobílém kostkovaném motivu, kteří zaplavili i přilehlé ulice. Tady se prostě nedalo projít.

Reportérku iSport TV jedna ze skupinek zvedla na hlavu, další fanoušci ji políbili, další se pustili do zpěvu.Nikdo z Chorvatů si nepřipouštěl, že by parta okolo kapitána Luky Modriče mohla selhat. „Kdo vyhraje? Samozřejmě, že Chorvatsko,“ jednohlasně se shodovali nadšenci v reprezentačních dresech. „Tady v Záhřebu i v celé zemi jsme nyní jedna velká rodina. Toužíme po zlatu a získáme ho. Vidím to minimálně na výhru 2:1,“ smál se jeden z dotazovaných fanoušků nad těsným výsledkem, kterým si Chorvatsko ve vyřazovacích bojích proklestilo cestu až do finále. Tahle předpověď se nevyplnila.

Pokračování a další reportáže a fotografie na iSport.cz

Chystáte se na dovolenou do Chorvatska? Tipy na vhodnou cestu, ubytování i prověřené rady jak ušetřit najdete zde>>>

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.