Reportérka Vymětalíková: Jak Jandače zvala na kafe a proč ji Záruba nesnášel | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Reportérka Vymětalíková: Jak Jandače zvala na kafe a proč ji Záruba nesnášel

Reportérka Vymětalíková: Jak Jandače zvala na kafe a proč ji Záruba nesnášel

Ve čtyřech letech se naučila nazpaměť sestavu hokojevého týmu a jako gymnazistka jezdila fandit na hokejové zápasy do Prahy a Kladna. „Jedno z těch jmen, které jsem si opakovala, byl Pavel Richter,“ vzpomíná Darina Vymětalíková (37). Dnes s ním má v České televizi pořad Hokej, den poté. Její sen to nebyl a reportérkou se stát nechtěla, teď už ji ale dělá 18 let. V obsáhlém rozhovoru se rozpovídala mimo jiné i o tom, jak vychází s Josefem Jandačem, kterého trapasu nejvíce lituje či jaké vztahy jsou mezi novináři.

Na vysoké škole ji zaškatulkovali jako sporťačku. Bránila se. Do chvíle, než začala navštěvovat semináře Roberta Záruby. „Hrozně mě nesnášel. Byla jsem chytrá jak rádio,“ přiznává.

Podobné pocity Darina Vymětalíková občas vzbuzuje, když stojí před kamerou s mikrofonem, nebo v příspěvcích na Twitteru. Někomu může přijít ujetá, ale výrazná je. Svojí práci se věnuje se stejným zápalem jako její televizní guru. Popularitou se mu možná už vyrovná.

V 90. letech, kdy jste se chystala na dráhu novinářky, se ženy sportovní žurnalistice téměř nevěnovaly, v televizi už vůbec ne. Jak jste se k tomu vlastně dostala?

„Novinařina byla logickým vyústěním toho, co jsem dělala už jako náctiletá nebo když jsem psala do regionálního vydání novin. Ale myslela jsem, že budu spíš politická komentátorka. Pomohla však náhoda. Robert Záruba na fakultě sociálních věcí vyučoval cosi s názvem televizní žurnalistika. Učí to dodnes. Spoustu lidí – Tomáš Jílek, Jirka Hölzel, Ondra Zamazal, devadesát devět procent redaktorské skvadry vyšla z jeho seminářů. On měl v prvním ročníku jako jediný věci z praxe. Dával příklady ze sportu a z hokeje. A zjistil, že mě sport zajímá. Ale hrozně mě nesnášel.“

Pročpak?

„Že jsem byla chytrá jak rádio. Vyrušovala jsem, to mi asi zůstalo.“

A to Záruba nemá rád, že?

„Přesně. Taky miluje statistiky, lidi boduje. A já měla nejmíň bodů. Na konci řekl, že dva lidi vezme do televize a zbylé doporučí jinam. Říkala jsem si, že mě doporučí někam do soukromého rádia nebo třeba ne, když jsem úplně na konci a mám tu černou tečku za chování. Nijak jsem to nehrotila. A najednou mi v květnu 2000 řekl, že by mě využil v září při olympiádě v Sydney. Docela jsem koukala, protože mi celou dobu dával strašnou sodu.“

Pokročování rozhovoru najdete na iSport.cz

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.