Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Revoluce je tady. Liga kývla na model se třemi skupinami po 30 kolech

Revoluce je tady. Liga kývla na model se třemi skupinami po 30 kolech

Velká fotbalová revoluce je tady! Od sezony 2018/19 se bude hrát nejvyšší soutěž v Česku podle nového modelu. Po 30 kolech se týmy rozdělí na tři skupiny, fanoušci uvidí víc zápasů a některé sledované zápasy tak budou k vidění během jednoho ročníku třikrát až čtyřikrát. Hlasování o návrahu dopadlo v poměru 30:2. Pro schválení hlasovaly všechny kluby z první ligy, ve druhé lize byly proti Opava a Znojmo.

Co všechno se změní? Skupiny o titul se zúčastní prvních šest týmů, které se mezi sebou utkají každý s každým jednokolově. Tři nejlepší celky budou hrát třikrát doma a dvakrát venku. Týmům zůstanou body po 30 kolech.

Celky na sedmém až desátém místě se pohárovým způsobem střetnou o to, kdo si se čtvrtým nebo pátým mužstvem zahraje o místo v Evropské lize. Zbylých šest týmů bude hrát jednokolově o udržení, přičemž poslední celek sestoupí přímo do druhé ligy a mužstva na 14. a 15. pozici budou baráž s druhým a třetím z druhé nejvyšší soutěže.

Celý článek si můžete přečíst na webu iSport.cz.

 

Policejní stát, který se vymkl kontrole: Muslimové tu mizí po tisících, k zatčení stačí plnovous

Muslimové v čínské provincii Sin-ťiang jsou sledováni na každém kroku. Úřady na ně dohlíží pomocí kamer i speciálních aplikací. K poslání do převýchovných táborů stačí málo – třeba jen špatné oblečení. I proto v nich Ujgurové končí každý den po stovkách. Podívejte se na nový díl pořadu Proč.

Link

Link