Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Ronaldo vypěnil a strčil do sudího. Přijde o odvetu s Barcelonou a další čtyři zápasy

Ronaldo vypěnil a strčil do sudího. Přijde o odvetu s Barcelonou a další čtyři zápasy

Nenastoupil v základní sestavě, přesto se stal hlavní postavou El Clásika. Hvězdný útočník Realu Cristiano Ronaldo prožil na půdě Barcelony v prvním utkání španělského Superpoháru fenomenální start, když dal parádní gól na 2:1. Jenže za několik minut hřiště naštvaný opouštěl. Rozhodčí mu totiž udělil druhou žlutou za údajné simulování, přitom předtím za jasné filmování Luise Suáreze nařídil penaltu. To Ronalda naštvalo a do sudího lehce strčil. Za to nyní vyfasoval trest. Nezahraje si celkem pět zápasů.

Ronaldo přišel na hřiště za ohlušujícího pískotu v 58. minutě. V prvních chvílích nebyl příliš vidět, domácí Barcelona navíc vyrovnala na 1:1. Pak to vzal ovšem Portugalec na sebe a parádním gólem vrátil Realu vedení.

Zároveň ale dostal žlutou kartu. Při oslavě branky si totiž svlékl dres a provokativně ho ukázal domácím fanouškům. Napodobil tak oslavu Lionela Messiho, který stejně škádlil příznivce Realu v jarním El Clásiku na Santiago Bernabéu.

Na rozdíl od něj ale Ronaldo prestižní zápas nedohrál. Jeho pád ve vápně po souboji s Umtitim totiž posoudil sudí jako filmování a dal mu druhou žlutou. Přestože opakované záběry ukázaly, že ke kontaktu došlo a Portugalec napadal teatrálně.

Vyloučení bylo podle trenéra Zinedina Zidana nespravedlivé. „Možná to nebylo na penaltu, ale červená karta, to je trochu kruté. Byl to z naší strany skvělý zápas, ale to vyloučení mě naštvalo,“ řekl trenér „bílého baletu“.

Ronaldo si ale zadělal na problémy hlavně svou reakcí po vyloučení. To totiž lehce strčil do hlavního rozhodčího, na což jsou ve Španělsku hákliví. A Portugalec bude pykat. K automatickému jednozápasovému trestu za dvě žluté mu totiž španělská disciplinární komise napařila stopku na další čtyři ligové duely.

Ronaldo tak přijde nejen o odvetu s Barcelonou ve španělském Superpoháru, ale také o zápas na půdě Deportiva, domácí utkání s Valencií a Levante a duel na hřišti Realu Sociedad v La Lize.

Jinak musel být v neděli Real spokojený. V úvodním duelu na hřišti Barcelony vyhrál 3:1 a před středeční domácí odvetou tak má velmi slibné vyhlídky na zisk prvního Superpoháru od roku 2012.

 

 

„Prostě končíš!" Jak Babiš zachází se svými lidmi. Komentář Markéty Žižkové

Už za pár hodin bude jasno o tom, jaké složení vlády si představuje designovaný premiér Andrej Babiš. Události, které k tomuto rozzuzlení vedou, zatím nepřinesly žádné velké překvapení. Už delší dobu se spekulovalo o tom, že ministerské křeslo opustí šéfka resortu obrany Karla Šlechtová nebo ministr průmyslu Tomáš Hüner. Příznačný je ovšem způsob, kterým se o svém konci dozvěděli.

Šéfovi hnutí ANO se daří až do poslední chvíle tajit jména ministrů za ANO. Ví je Hrad a pak zřejmě několik Babišových nejbližších. K jejich zveřejnění vyzývali designovaného premiéra i sociální demokraté (kteří by jako koaliční partneři alespoň občas něco rádi věděli), na veřejnost se ale nedostala. Jak opakují členové hnutí stále dokola, své záležitosti si strana umí řešit za zavřenými dveřmi. Prostor pro úniky je minimální. Už kvůli tomu, že sami členové „této firmy“ toho ví jen pomálu a spoléhají na svého šéfa.

Link

Páteční ráno přitom opět ukázalo, jak Babiš ke svým lidem přistupuje. O svém konci v čele resortů se „nechtění“ ministři dozvěděli až dnes. Během telefonátu. A bez vysvětlení. Alespoň tak to popsala médiím Šlechtová. Telefon jí zazvonil v sedm ráno před zasedáním vlády.

4987065:article:true:true:true

O důvodech, proč už s ní Babiš není spokojený, se napsalo mnoho. Osobně jí ale prý nic nevysvětlil. „Pan předseda nic nezdůvodňuje. Prostě mi řekl, že nebudu součástí nového návrhu vlády,“ komentovala to pro média smířeně končící ministryně.

Dnes ráno se Babišovo rozhodnutí dozvěděl i šéf resortu průmyslu a obchodu. Právě okolo Hünera, potažmo obsazení významného ministerstva vedl Babiš se Zemanem spor. Už nyní – ač neznáme přesné jméno nového ministra – panují obavy z toho, jakým směrem Česko povede v důležitých rozhodnutích, jako je dostavba jaderných elektráren.

Link

Kdy se tento člověk i další „nováčci“ o své nominaci od Babiše dozvěděli, je otázka. Také jim zazvonil telefon dnes ráno?

Faktem přitom je, že i ministři, kteří odchází o „své vůli“ a rozhodnutí oznámili už před časem, to nelíčí zrovna v optimistických barvách. Ministr spravedlnosti v demisi Robert Pelikán pochopil, že se znelíbil Zemanovi mimo jiné tím, že vydal hackera Jevgenije Nikulina do Spojených států. Kritizuje i poměry v ANO a tvrdí, že jeho názory se od směřování hnutí liší. Jeho odchod z resortu v posledních dnech působí tiše. Příliš nekomunikuje. Nevyjadřuje se ani k otázkám na resort. Nejvíce by se jeho kroky daly přirovnat k vytracení, kdy za sebou jen potichu zavře dveře.

Končící ministr zahraničí Martin Stropnický si zas po letech uvědomil, že politika je vlastně špinavá hra, na kterou nemá nervy.

Link

Když se podíváme na chvilku mimo vládu – třeba na pražský magistrát – tak uvidíme Adrianu Krnáčovou, která se rozčiluje, že ji obklopuje parta neschopných lidí. Zároveň je ale jasné, že k jejímu konci vedlo i to, že ztratila Babišovu podporu.

5017080:article:true:true:true

Zpátky ke kabinetu: už v pátek večer by mělo být jasno v tom, kdo za ANO získá místo v pověstném vládním autobusu. Jedno je ale jisté už teď. Každý jmenovaný bude muset počítat s tím, že přes přátelskou atmosféru na PR fotkách hnutí, ho může kdykoliv potkat krátký telefonát: „Končíš a není ti nic do toho proč“. A to i firemní šéfové svým podřízeným vyjadřují větší porci úcty.

32744