Rosického loučení na deštivé Letné. Bojoval se slzami: Takhle to mělo skončit | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Rosického loučení na deštivé Letné. Bojoval se slzami: Takhle to mělo skončit

Rosického loučení na deštivé Letné. Bojoval se slzami: Takhle to mělo skončit

Do ruky si vzal mikrofon, prošel špalírem zářivých hvězd současnosti i minulosti a zamířil si to přímo do středu hrací plochy. Vyprodaná Letná byla na nohou, freneticky bouřila. A Tomáš Rosický, jeden z nejgeniálnějších fotbalistů české historie, věděl, že tentokrát je to opravdu naposledy. Když promlouval k ochozům, hlas se mu chvěl. Ale nezlomil se. „Díky za všechno. Přesně takhle to mělo skončit,“ znělo poselství bývalého záložníka Sparty, Dortmundu a Arsenalu na závěr jeho rozlučkového manifestu.

Počasí si v sobotu odpoledne řeklo svoje. Díky průtrži mračen a bouřce musela být rozlučka Tomáše Rosického s úžasnou kariérou o hodinu odložena. Na kouzlu jí to ovšem nijak neubralo. S výjimečným hráčem se přišla rozloučit vyprodaná Letná, přímo na trávníku pak „Rosovi“ tleskali třeba Robin Van Persie, Cesc Fábregas, Jan Koller nebo Petr Čech.

Nechyběla ani nejbližší rodina. Manželka Radka, synek Tomík, rodiče, starší bratr Jiří. „Bylo to super, že tam můj kluk mohl být se mnou. To samé i moje rodina, která mě podporovala po celou kariéru. Moc jsem si to užil,“ prohlásil na tiskové konferenci Rosický. V pozici hráče pro něj byla tou definitivně poslední.

Velkolepé loučení máte za sebou. Jak jste si ho užil?
„Užili jsme si to moc. Byl to pěkný zážitek. Samozřejmě nám to trochu na začátku zkazilo počasí, bylo to těžké. Tím víc bych chtěl poděkovat lidem, bylo pro ně strašně složité tam zůstat, celé se to o hodinu posunulo. Pro mě i všechny další kluky to ale byl krásný zážitek. Užili jsme si to tak, jak jsme si plánovali.“Nebál jste se, že veškerá ta práce a zařizování všeho potřebného přijde vinou počasí vniveč?
„To víte, že bál. Blesklo mi to hlavou, když jsem viděl ty prchající lidi v dešti. Pak se objevovaly názory, že to třeba znamená, abych nekončil. To jsem ale zavrhnul asi po sedmi minutách hry (směje se). Hlavně kvůli těm lidem jsem moc chtěl, aby se to všechno povedlo.“

Jak na opožděný začátek reagovali spoluhráči?
„Kluci byli skvělí, obě dvě kabiny. Chtěli hrát a neustále opakovali, že jim déšť nevadí. Kvůli bouřce a bleskům to nešlo. Samotný liják by klukům určitě nevadil.“

Čtěte pokračování rozhovoru a koukněte na videa na iSport.cz >>>

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.