Rosický je velký dříč, chválil Stramaccioni. Hrát ale ještě nebude | info.cz

Články odjinud

Rosický je velký dříč, chválil Stramaccioni. Hrát ale ještě nebude

Pětidenní dril mají za sebou. Sparťanští fotbalisté sice oficiálně zakončí kondiční soustředění až sobotním zápasem s Karlovými Vary, ale tréninkové jednotky finišovaly už v pátek odpoledne. Na programu byly týmové hry na utužení kolektivu. Až na čtveřici Tomáš Rosický, Lukáš Vácha, Albiach Néstor a Michal Sáček se jich zúčastnil celý tým. „Jsem moc spokojený, jak hráči pracovali. Ukázali velký charakter,“ uvedl trenér Andrea Stramaccioni na adresu svých svěřenců.

Sotva v pondělí dorazili, už italský trenér zavelel k tréninku. Díky dvou a půl hodinovému cestování z Prahy měli sparťané výjimečně pouze jednu tréninkovou jednotku. Po zbytek týdne ale dostávali do těla. Až do pátku jim realizační štáb ordinoval dvoufázové tréninky a vůbec je nešetřil.

„Důraz na fyzickou kondici a prvky crossfitu děláme především proto, abychom zapracovali na charakteru hráčů a jejich mentální síle. Náš trénink je založen na několika důležitých bodech a fitness stránka je jeho součástí,“ vysvětloval uplynulý program ve Františkových Lázních sparťanský trenér.

Ještě v pátek ráno měli Lafata a spol. intervalové běhy, odpoledne se však neslo v mírnějším režimu. „Byl to velmi náročný týden, ale přežili jsme to a snad z toho budeme v průběhu sezony těžit,“ pronesl obránce Michal Kadlec ohledně tvrdých tréninků, než se se spoluhráči přesunuli na vedlejší hřiště místního stadionu.

Celý text si můžete přečíst na webu iSport.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie