Rusové přišli o medaili z curlingu, arbitráž diskvalifikovala Krušelnického kvůli dopingu | info.cz

Články odjinud

Rusové přišli o medaili z curlingu, arbitráž diskvalifikovala Krušelnického kvůli dopingu

Arbitrážní soud pro sport (CAS) uznal ruského curlera Alexandra Krušelnického vinným z porušení dopingových pravidel na olympijských hrách v Pchjongčchangu. Diskvalifikoval ho proto ze soutěže smíšených dvojic, v níž získal společně s manželkou Anastasií Bryzgalovovou bronz.

Medaile by nyní měla připadnout Norsku, které Rusové minulý týden v utkání o třetí místo porazili 8:4. O oficiální změně výsledků ale musí nejprve rozhodnout curlingová federace a Mezinárodní olympijský výbor.

Pětadvacetiletý Krušelnickij měl na hrách pozitivní test na meldonium. I když užívání zakázaných látek popřel, vzdal se práva obhajovat se při dnešním slyšení. Ruská curlingová federace už před verdiktem CAS oznámila, že mistr světa z roku 2016 olympijskou medaili vrátí.

V sobotu bude MOV rozhodovat o tom, zda formálně zruší trest pro Rusko, které kvůli dopingovému skandálu ze Soči 2014 vyřadil z her v Pchjongčchangu. Vybraní ruští sportovci startují v Koreji jako neutrální bez symbolů své země, v případě odvolání suspendace by mohli při nedělním závěrečném ceremoniálu nastoupit už se státní vlajkou.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie