Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Rusové zuří kvůli zmařené olympiádě. Bojkot! Fak jů, Bachu, vzkázal ruský exministr

Rusové zuří kvůli zmařené olympiádě. Bojkot! Fak jů, Bachu, vzkázal ruský exministr

Ponížili jste nás, ale na kolena nás nedostanete! Rozčarování, vzdor a ponížení jsou patrné v reakcích ruských sportovců, činovníků a politiků na rozhodnutí Mezinárodního olympijského výboru (MOV) vyloučit Rusko z olympijských her v Pchjongčchangu. Do ostré kritiky se pustil i Vitalij Mutko, kontroverzní muž, pod jehož vedením jako ministra sportu se měl celý státní dopingový program v Rusku odehrávat. Mutko, který je teď šéfem organizátorů MS ve fotbale, se na Twitteru drsně opřel do prezidenta MOV Thomase Bacha.„Pod tím hadrem (neutrální vlajka) si můžete vystupovat sami. Rusko na kolena nedostanete,“ napsal Vitalij Mutko na svůj twitterový účet a bez servítků dodal: „MOV a osobně Thomas Bach, FAK JŮ!“ Přičemž v ruštině foneticky přepsaná anglická nadávka „fuck you“, směřovaná na prezidenta MOV, je hodně vulgární.

Bezprostředně po ohlášení trestu, kvůli kterému budou moci v Pchjongčchangu závodit pod neutrální vlajkou jen vybraní ruští sportovci, kteří nebyli zapleteni do systematického dopingu v zemi, Mutko také vyzval k bojkotu olympiády. Jeho samotného MOV z olympijských her doživotně vyloučil.Slova o bojkotu zazněla i z úst Ivana Melnikova, prvního místopředsedy Státní dumy, dolní komory ruského parlamentu. Rozhodnutí MOV je podle něj „nepředstavitelně tvrdé“ a je součástí politiky „totálního pronásledování ruských sportovců s cílem ponížit Rusko“.

Více si přečtěte na webu iSport.cz.
  
 

MS v hokeji 2018 v Dánsku

Program a výsledky Český tým Systém turnaje Kde se hraje Vstupenky Soupisky týmů MS 2019 Čtvrtfinále Play off Tabulky

Mistrovství světa v hokeji se hraje od 4. do 20. května v Dánsku (Kodaň a Herning), čeští hokejisté čekají na medaili už pět let. Ze dvou osmičlenných skupin postupují první čtyři týmy do čtvrtfinále. Finále se odehraje 20. 5. od 20.15 v Kodani.

Skupinka cizinců v centru Prahy brutálně napadla číšníka. Šli na něj v sedmi, je ve velmi vážném stavu

Pražští kriminalisté hledají skupinu sedmi mužů, zřejmě cizinců, kteří v sobotu večer napadli číšníka na zahrádce restaurace ve Vladislavově ulici. Muž skončil ve velmi vážném stavu na jednotce intenzivní péče a podstoupil operaci hlavy. Za těžké ublížení na zdraví a výtržnictví hrozí pachatelům v případě odsouzení až deset let vězení.

Na webu zveřejnili policisté fotografie všech sedmi podezřelých i video z napadení, které se odehrálo na náměstíčku u obchodního centra Quadrio. Záběry najdete na konci článku.

Číšník se dostal do konfliktu s hledanými poté, co je upozornil, že nemohou na zahrádce konzumovat donesený alkohol. "Skupina sedmi mužů zaútočila na personál restaurace, jednoho číšníka povalili na zem a tam ho začali mlátit pěstmi a kopat do něj. Když poškozený zůstal bezvládně ležet na zemi, tak podezřelí z místa utekli na tramvaj číslo 14 a odjeli směrem na Karlovo náměstí," popsal napadení mluvčí policie.

Link

Kriminalisté na základě dosavadního vyšetřování předpokládají, že podezřelí jsou cizinci, kteří by mohli bydlet v hotelu, penzionu či jiném typu ubytování v Praze nebo okolí. "Proto prosíme především recepční a všechny jiné svědky, jestli muže viděli nebo vědí, kde by se mohli nacházet, ať kontaktují tísňovou linku 158," uvedl mluvčí.

4934827:article:true:true:true

4934826:article:true:true:true

4934825:article:true:true:true

-1