Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Růžička: Cílem je desítka, máme na čem pracovat. Co dalšího čeká Chomutovské hokejisty?

Růžička: Cílem je desítka, máme na čem pracovat. Co dalšího čeká Chomutovské hokejisty?

Chomutovští hokejisté se po suché přípravě přesunuli na led, kde šéfuje Vladimír Růžička starší spolu se svými kolegy Petrem Martínkem a Janem Šťastným. Hlavní kouč a zároveň sportovní manažer v jedné osobě se musel vypořádat s odchodem lídra týmu Michala Vondrky. I přes další změny v mužstvu vyhlíží boje o první desítku, která zaručuje účast ve vyřazovacích bojích.

V minulém ročníku na ni Severočeši těsně nedosáhli, zároveň ale neměli starosti se záchranou mezi elitou. „Naším cílem je desítka. Minule jsme to nesplnili, takže rozhodně máme na čem pracovat,“ prohlásil pětapadesátiletý trenér Růžička.

Po odchodu Vondrky, který se v létě přesunul z Chomutova do Mladé Boleslavi, začala týmu nová kapitola. Jeho góly a nápady na ledě, ale i přínos v kabině budou Pirátům scházet. „Michal tady hrál tři sezony velice slušně, byl to skvělý kluk do kabiny, tahoun týmu. A my se s jeho odchodem snažili popasovat. Doplnili jsme tým, jak to šlo,“ ujistil Růžička.

„Uvidíme, jak se hráči ukážou. Michalovu roli kapitána převezme jako jeden z dalších lídrů Marek Tomica,“ líčí Růžička.

K dispozici má už v těchto dnech kádr v prakticky definitivní podobě. „Potřebujeme zapracovat hráče do systému, který chceme hrát,“ podotkl Růžička s tím, že chce jako obvykle hodně pracovat i s mladými hráči.

„Máme připravené i nějaké varianty s juniory; pokud na tom budou dobře, tak bychom je zapojili do tréninku, pak třeba i do zápasů, ale to je všechno otevřené. Ti mladí hráči na to především musí mít,“ zdůraznil olympijský vítěz z Nagana.

Čeká také, jak se bude vyvíjet situace s talentovaným forvardem Jakubem Laukem. Osmnáctiletého hráče si během letošního draftu vybral na 77. pozici Boston. „Tento týden nám má agent říci, zda tady bude hrát, nebo ne. Uvidíme, čekáme na postoj Bostonu, jak se k tomu vyjádří.“

Poslední zápas sehrál Chomutov ve skupině o umístění již 23. března. „Měli jsme tři měsíce od posledního zápasu volno. Někteří hráči trénovali s naším kondičním trenérem a zbytek si dělal, co chtěl,“ přiblížil kouč, jenž dovedl reprezentaci v letech 2005 a 2010 k titulu mistrů světa.

Jeho svěřenci ale zjevně nezaháleli, jak prokázaly testy. „Je to pro kontrolu, aby hráči něco dělali a úplně se na to nevykašlali, ale testy dopadly dobře. Do začátku extraligy je ještě hodně času na trénink a výsledky vypadaly ještě o něco lépe než loni,“ porovnal Růžička.

Společná příprava začala v neděli. "Následovat budou tréninky na ledě i na suchu s kondičním trenérem. A k tomu máme naplánované přípravné zápasy," přibližuje Růžička starší.

V přípravě čeká Severočechy sedm přípravných duelů, což je o pět méně než v minulém roce. „Nevím, jestli je dobré mít dvanáct přípravných zápasů. Vím, v jakém složení bude mužstvo hrát. Když je více zápasů, bojím se, aby se hráči nezranili. Těch sedm osm zápasů nám v přípravě na rozehrání postačí,“ domnívá se Růžička.

Mimo Litvínova a Liberce vyzvou Chomutovští zahraniční soupeře z Ruska nebo Kazachstánu. „Myslím, že mezinárodní zápasy bez ohledu na soupeře jsou něco jiného, než když se hraje s českými soupeři, které pak potkáváte v soutěži. Proto volíme tuhle cestu,“ vysvětlil Růžička.

 

„Prostě končíš!" Jak Babiš zachází se svými lidmi. Komentář Markéty Žižkové

Už za pár hodin bude jasno o tom, jaké složení vlády si představuje designovaný premiér Andrej Babiš. Události, které k tomuto rozzuzlení vedou, zatím nepřinesly žádné velké překvapení. Už delší dobu se spekulovalo o tom, že ministerské křeslo opustí šéfka resortu obrany Karla Šlechtová nebo ministr průmyslu Tomáš Hüner. Příznačný je ovšem způsob, kterým se o svém konci dozvěděli.

Šéfovi hnutí ANO se daří až do poslední chvíle tajit jména ministrů za ANO. Ví je Hrad a pak zřejmě několik Babišových nejbližších. K jejich zveřejnění vyzývali designovaného premiéra i sociální demokraté (kteří by jako koaliční partneři alespoň občas něco rádi věděli), na veřejnost se ale nedostala. Jak opakují členové hnutí stále dokola, své záležitosti si strana umí řešit za zavřenými dveřmi. Prostor pro úniky je minimální. Už kvůli tomu, že sami členové „této firmy“ toho ví jen pomálu a spoléhají na svého šéfa.

Link

Páteční ráno přitom opět ukázalo, jak Babiš ke svým lidem přistupuje. O svém konci v čele resortů se „nechtění“ ministři dozvěděli až dnes. Během telefonátu. A bez vysvětlení. Alespoň tak to popsala médiím Šlechtová. Telefon jí zazvonil v sedm ráno před zasedáním vlády.

4987065:article:true:true:true

O důvodech, proč už s ní Babiš není spokojený, se napsalo mnoho. Osobně jí ale prý nic nevysvětlil. „Pan předseda nic nezdůvodňuje. Prostě mi řekl, že nebudu součástí nového návrhu vlády,“ komentovala to pro média smířeně končící ministryně.

Dnes ráno se Babišovo rozhodnutí dozvěděl i šéf resortu průmyslu a obchodu. Právě okolo Hünera, potažmo obsazení významného ministerstva vedl Babiš se Zemanem spor. Už nyní – ač neznáme přesné jméno nového ministra – panují obavy z toho, jakým směrem Česko povede v důležitých rozhodnutích, jako je dostavba jaderných elektráren.

Link

Kdy se tento člověk i další „nováčci“ o své nominaci od Babiše dozvěděli, je otázka. Také jim zazvonil telefon dnes ráno?

Faktem přitom je, že i ministři, kteří odchází o „své vůli“ a rozhodnutí oznámili už před časem, to nelíčí zrovna v optimistických barvách. Ministr spravedlnosti v demisi Robert Pelikán pochopil, že se znelíbil Zemanovi mimo jiné tím, že vydal hackera Jevgenije Nikulina do Spojených států. Kritizuje i poměry v ANO a tvrdí, že jeho názory se od směřování hnutí liší. Jeho odchod z resortu v posledních dnech působí tiše. Příliš nekomunikuje. Nevyjadřuje se ani k otázkám na resort. Nejvíce by se jeho kroky daly přirovnat k vytracení, kdy za sebou jen potichu zavře dveře.

Končící ministr zahraničí Martin Stropnický si zas po letech uvědomil, že politika je vlastně špinavá hra, na kterou nemá nervy.

Link

Když se podíváme na chvilku mimo vládu – třeba na pražský magistrát – tak uvidíme Adrianu Krnáčovou, která se rozčiluje, že ji obklopuje parta neschopných lidí. Zároveň je ale jasné, že k jejímu konci vedlo i to, že ztratila Babišovu podporu.

5017080:article:true:true:true

Zpátky ke kabinetu: už v pátek večer by mělo být jasno v tom, kdo za ANO získá místo v pověstném vládním autobusu. Jedno je ale jisté už teď. Každý jmenovaný bude muset počítat s tím, že přes přátelskou atmosféru na PR fotkách hnutí, ho může kdykoliv potkat krátký telefonát: „Končíš a není ti nic do toho proč“. A to i firemní šéfové svým podřízeným vyjadřují větší porci úcty.

32744