S ultras Sparty jsem se potkal, řekl Stramaccioni. Rosický si přeje jednotu

iSport.cz

11. 09. 2017 • 10:26

Už dopředu avizovali, že nehodlají fandit. Vadil jim přístup vedení. A jak tvrdé sparťanské jádro před zápasem s Karvinou slíbilo, tak i činilo. Během zápasu používalo vulgární výrazy vůči generálnímu řediteli Adamovi Kotalíkovi a pár urážek si vyslechl i trenér Andrea Stramaccioni. Skalní fans netleskali ani brance Tomáše Rosického. Ostatní fanoušci na Letné ale tým povzbuzovali a směrem ke kotli pískali. „Sparťanští fanoušci nejsou jednotní, to mě mrzí,“ řekl po utkání Tomáš Rosický.

Tradiční chorály a podpora mužstva směrem od nejtvrdšího jádra příznivců šly stranou. Od prvních minut sektor za brankou protestoval proti vedení klubu. Dokonce i vyvěsil transparent se vzkazem „Kotalík demisi,“ který směřoval generálnímu řediteli klubu. Urážek se dočkal i trenér Stramaccioni. Pokřik „Italiano bastardo“ zopakovali skalní fanoušci během zápasu hned několikrát a to i za stavu 2:0 pro Spartu.

„V první řadě bych chtěl uvést, že jsem se minulý týden se zástupci ultras potkal a to, co jsme si řekli mezi sebou, zůstane jen mezi námi. Nebudu nic vynášet do médií. Co se týká mě, pracuju na sto procent, jsem plně soustředěný na tým, na to, aby hráči podávali stoprocentní výkony,“ řekl po utkání Stramaccioni.

Zatímco tvrdé jádro ultras bylo při svém protestu jednotné, sousední tribuny hanlivé pokřiky odsuzovaly pískotem či jinými chorály. Čehož si všimla i největší hvězda Letenských Tomáš Rosický.

Více si přečtěte na webu iSport.cz.

SDÍLET