Sáblíková opět zlatá. Rychlobruslařka v Naganu rozdrtila konkurenci

ČTK

18. 11. 2016 • 09:40

Sáblíková vyhrála i druhý závod Světového poháru na 3 000 metrů a navázala tak na týden starý triumf z čínského Charbinu.

Lepší start šampionátu si Sáblíková skoro nemohla přát. Trojnásobná olympijská vítězka úspěšně vykročila za jedenáctým prvenstvím v celkovém hodnocení seriálu v řadě. V Naganu porazila časem 4:03,57 druhou Antoinette de Jongovou z Nizozemska o necelou sekundu.

Sáblíková se v dějišti olympijských her v roce 1998 opět představila v poslední rozjížďce, její soupeřkou však tentokrát nebyla Ireen Wüstová, ale další Nizozemka Marije Jolingová, druhá žena z Charbinu.

Svěřenkyně trenéra Petra Nováka začala rychleji než před týdnem, již na mezičase 600 metrů byla třetí, do čela se však i tentokrát dostala až v samotném závěru. Ještě 800 metrů před cílem ztrácela na De Jongovou dvanáct setin, na metě 2600 metrů už ale vedla a nakonec nizozemskou soupeřku porazila o 97 setin. Oproti Charbinu Sáblíková na rychlejší dráze vylepšila svůj čas o více než 4,5 sekundy a připsala si 44. individuální triumf v SP.

 

 

SDÍLET