Šátek na hlavě muslimským sportovkyním kazí závody. Zlepší speciální hidžáb jejich výkony? | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Šátek na hlavě muslimským sportovkyním kazí závody. Zlepší speciální hidžáb jejich výkony?

Šátek na hlavě muslimským sportovkyním kazí závody. Zlepší speciální hidžáb jejich výkony?

Konečně prý budou mít větší šanci uspět. Muslimské sportovkyně musí reprezentovat zahalené v šátku a kvůli volné látce ztrácejí drahocenné vteřiny. Nyní pro ně byl navržen speciální prototyp hidžábu, který má zlepšit jejich výkony.

Muslimské sportovkyně si často stěžovaly, že se jim s pokrývkou hlavy špatně závodí. Proto dostal americký výrobce sportovního oblečení nápad na vytvoření vylepšeného hidžábu. Vývoj trval celých 13 měsíců a návrháři brali v potaz, že látka musí být neprůhledná, ale zároveň ještě prodyšná.

„Byla jsem nadšená a navíc to pro mě byl hodně emocionální moment vidět prototyp Nike hidžábu. Konečně se mohu cítit lépe na ledě. Pozitivně to ovlivňuje mé výkony,“ prozradila krasobruslařka Zahra Lari, která reprezentuje Spojené arabské emiráty.

Text vyšel na webu VIP sport. Více zajímavostí o sportu si můžete přečíst ZDE.

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.