Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Sázky na MS v Rusku dosáhly rekordních 2 miliard. Sázkaři nejvíc věří Brazílii

Sázky na MS v Rusku dosáhly rekordních 2 miliard. Sázkaři nejvíc věří Brazílii

Sázky na fotbalové MS v Rusku u tuzemských sázkových kanceláří už po osmifinálových zápasech dosáhly zhruba dvě miliardy korun. O 100 milionů tak překonaly rekord z Eura 2016. Bookmakeři i sázkaři stále nejvíce věří Brazílii (3,9:1), následují Francie (5,2:1) a Anglie (5,5:1). Největším outsiderem je Švédsko (30:1). Tři sázkaři zatím vyhráli přes milion korun. Vyplývá to z vyjádření zástupců sázkových kanceláří, které dnes ČTK oslovila.

„Aktuálně máme náběry 850 milionů korun. Do konce zbývá osm zápasů, vypadá to, že plánovaná miliarda skutečně padne. Zvlášť, když čtvrtfinálové zápasy mají své favority, protože se do poslední osmičky dostali outsideři jako Rusko nebo Švédsko. Nehrozí tak, že by na vyrovnané dvojice klienti sázeli mnohem opatrněji,“ uvedl mluvčí Tipsportu Jiří Hadrava.

I díky tomu, že se do čtvrtfinále dostaly překvapivé týmy, to podle něj vypadá, že šampionát bude pro Tipsport úspěšný. „Překvapivých výsledků bylo přece jen hodně,“ podotkl Hadrava. Největším překvapením turnaje byla zřejmě prohra úřadujících šampionů z Německa s Jižní Koreou (0:2) a s tím spojené vyřazení Německa ještě před začátkem vyřazovacích bojů. Nečekalo se ani vyřazení Španělska domácím Ruskem (1:2 po penaltách).

Také Fortuna zatím přijala sázky za 850 milionů korun. „V souladu s očekáváním se tak už nyní stalo mistrovství světa rekordní událostí v historii Fortuny. Konečné vklady se budou pohybovat za hranicí jedné miliardy korun,“ doplnil mluvčí společnosti Petr Šrain. Celkový triumf Brazílie podle něj tipuje 45 procent sázkařů.

U Fortuny přibyla další téměř milionová výhra. Sázkař věřil úternímu vítězství Švédska se Švýcarskem (1:0). Vsadil 400.000 korun a při kurzu 3,3:1 vyhrál 920 tisíc čistého. Nejvyšší výhra 1,17 milionu korun patří sázkaři, který vsadil 180.000 korun na výhru Mexika nad Německem (1:0). Další sázkař správně věřil remíze Argentiny s Islandem v kurzu 5,1:1. Vsadil 250.000 korun a vyhrál 1,03 milionu. Další milionová výhra patří klientovi, který vsadil 560.000 korun na výhru Polska nad Japonskem (1:0) v posledním zápase základní skupiny. Vyhrál 1,01 milionu čistého. Naopak v Tipsportu jeden sázkař milion korun prohrál. Nesprávně věřil ve vítězství Německa nad Jižní Koreou (0:2).

Sázky u Chance dosáhly 170 milionů korun. „Úplně nejsázenějším zápasem je duel Dánsko - Chorvatsko (1:2 po penaltách) s 9,2 milionu korun,“ dodala mluvčí Chance Markéta Světlíková.

Tipsport, Fortuna a Chance přijaly dohromady sázky za 1,87 miliardy korun. Podíl těchto firem na trhu kurzových sázek loni podle odhadů činil 92 procent. Ostatní společnosti absolutní hodnotu většinou nezveřejňují, dá se však předpokládat, že celkové sázky dosáhly zhruba dvou miliard korun. Sázkové kanceláře odhadují celkové sázky 2,4 miliardy korun. Tím by byl dosavadní rekord z Eura 2016 ve Francii překonán o 500 milionů korun.

Čtvrtfinále se hraje v pátek a sobotu. Bookmakeři nejvíce věří postupu Anglie proti Švédsku (1,39:1). I v dalších soubojích vidí favority poměrně jasně. Francie by měla vyřadit Uruguay (1,46:1), Chorvatsko domácí Rusy (1,56:1) a Brazílie by si měla poradit s Belgií (1,59:1).

Jasným favoritem na korunu krále střelců je podle bookmakerů stále Angličan Harry Kane (1,25:1), který zatím vstřelil šest gólů. Následují Belgičan Romelu Lukaku (12:1), Francouz Kylian Mbappé (15:1) a Brazilec Neymar (22:1).

Semifinále je na programu příští úterý a středu. Finále se hraje v neděli 15. července od 17:00 v moskevských Lužnikách. O den dříve se od 16:00 v Petrohradě utkají poražení semifinalisté v souboji o třetí místo.

 

„Prostě končíš!" Jak Babiš zachází se svými lidmi. Komentář Markéty Žižkové

Už za pár hodin bude jasno o tom, jaké složení vlády si představuje designovaný premiér Andrej Babiš. Události, které k tomuto rozzuzlení vedou, zatím nepřinesly žádné velké překvapení. Už delší dobu se spekulovalo o tom, že ministerské křeslo opustí šéfka resortu obrany Karla Šlechtová nebo ministr průmyslu Tomáš Hüner. Příznačný je ovšem způsob, kterým se o svém konci dozvěděli.

Šéfovi hnutí ANO se daří až do poslední chvíle tajit jména ministrů za ANO. Ví je Hrad a pak zřejmě několik Babišových nejbližších. K jejich zveřejnění vyzývali designovaného premiéra i sociální demokraté (kteří by jako koaliční partneři alespoň občas něco rádi věděli), na veřejnost se ale nedostala. Jak opakují členové hnutí stále dokola, své záležitosti si strana umí řešit za zavřenými dveřmi. Prostor pro úniky je minimální. Už kvůli tomu, že sami členové „této firmy“ toho ví jen pomálu a spoléhají na svého šéfa.

Link

Páteční ráno přitom opět ukázalo, jak Babiš ke svým lidem přistupuje. O svém konci v čele resortů se „nechtění“ ministři dozvěděli až dnes. Během telefonátu. A bez vysvětlení. Alespoň tak to popsala médiím Šlechtová. Telefon jí zazvonil v sedm ráno před zasedáním vlády.

4987065:article:true:true:true

O důvodech, proč už s ní Babiš není spokojený, se napsalo mnoho. Osobně jí ale prý nic nevysvětlil. „Pan předseda nic nezdůvodňuje. Prostě mi řekl, že nebudu součástí nového návrhu vlády,“ komentovala to pro média smířeně končící ministryně.

Dnes ráno se Babišovo rozhodnutí dozvěděl i šéf resortu průmyslu a obchodu. Právě okolo Hünera, potažmo obsazení významného ministerstva vedl Babiš se Zemanem spor. Už nyní – ač neznáme přesné jméno nového ministra – panují obavy z toho, jakým směrem Česko povede v důležitých rozhodnutích, jako je dostavba jaderných elektráren.

Link

Kdy se tento člověk i další „nováčci“ o své nominaci od Babiše dozvěděli, je otázka. Také jim zazvonil telefon dnes ráno?

Faktem přitom je, že i ministři, kteří odchází o „své vůli“ a rozhodnutí oznámili už před časem, to nelíčí zrovna v optimistických barvách. Ministr spravedlnosti v demisi Robert Pelikán pochopil, že se znelíbil Zemanovi mimo jiné tím, že vydal hackera Jevgenije Nikulina do Spojených států. Kritizuje i poměry v ANO a tvrdí, že jeho názory se od směřování hnutí liší. Jeho odchod z resortu v posledních dnech působí tiše. Příliš nekomunikuje. Nevyjadřuje se ani k otázkám na resort. Nejvíce by se jeho kroky daly přirovnat k vytracení, kdy za sebou jen potichu zavře dveře.

Končící ministr zahraničí Martin Stropnický si zas po letech uvědomil, že politika je vlastně špinavá hra, na kterou nemá nervy.

Link

Když se podíváme na chvilku mimo vládu – třeba na pražský magistrát – tak uvidíme Adrianu Krnáčovou, která se rozčiluje, že ji obklopuje parta neschopných lidí. Zároveň je ale jasné, že k jejímu konci vedlo i to, že ztratila Babišovu podporu.

5017080:article:true:true:true

Zpátky ke kabinetu: už v pátek večer by mělo být jasno v tom, kdo za ANO získá místo v pověstném vládním autobusu. Jedno je ale jisté už teď. Každý jmenovaný bude muset počítat s tím, že přes přátelskou atmosféru na PR fotkách hnutí, ho může kdykoliv potkat krátký telefonát: „Končíš a není ti nic do toho proč“. A to i firemní šéfové svým podřízeným vyjadřují větší porci úcty.

32744