Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Sbohem, legendo. Česko se rozloučilo s tenistkou Janou Novotnou

Sbohem, legendo. Česko se rozloučilo s tenistkou Janou Novotnou

Pohřeb si nepřála. Tenistka Jana Novotná (†49) ale kolem sebe měla tolik milujících přátel, kteří netušili o jejím boji se zákeřnou rakovinou, že jim rodina dala poslední šanci říci sbohem. Na rozloučení v brněnském krematoriu dorazily zhruba tři stovky lidí včetně wimbledonských vítězů Jana Kodeše a Petry Kvitové. 

Na úvod posledního rozloučení zazněly tóny houslí, zazpívala Celine Dion – The Power of Dreams. Poté si vzala slovo dlouholetá novinářka a kamarádka¨Věra Staňková. „Rodinu má Jana v Brně, v Přerově, v Evropě, v Anglii, kde vyhrála Wimbledon a také na Floridě, kde Novotná 15 let žila. Nebála se zklamání, byla realistkou. Bojovala. Vždycky! A to i s nemocí. Ještě v srpnu věřila, že to zvládne. Janičko, navždy zůstaneš v mém srdci a ne jen v mém,“ zaznělo v promluvě na rozloučení.

Jan Kodeš, letitý kamarád Novotné, si na její počest oblékl sako s odznakem wimbledonského vítěze. „Pravda je, že byla nemocná. Trochu se o tom mluvilo, ale že je to až takhle vážné, to jsem nevěděl. Musíme si ji především uchovat ve vzpomínkách jako hodnou, skromnou, kamarádskou a bojovnici na kurtu. Těžko se k tomu něco říká, je to hrůza.“

Online reportáž z pohřbu Jany Novotné na iSport.cz

Vítězka Wimbledonu a trojnásobná olympijská medailistka zemřela 19. listopadu ve věku 49 let., kdy podlehla rakovině. Její úmrtí hluboce zasáhlo celý tenisový svět. „Nemám zprávy, zda na pohřeb přijede některá z bývalých soupeřek Novotné ze zahraničí. Ale za české tenisty nás tam bude hodně," řekl ČTK předseda tenisového svazu Ivo Kaderka.

Brněnská rodačka Novotná vyhrála na okruhu WTA 24 turnajů ve dvouhře a 76 ve čtyřhře. V roce 1988 slavila triumf ve Fed Cupu. Vedle jednoho grandslamového vavřínu z dvouhry získala dalších dvanáct ve čtyřhře a čtyři ve smíšené čtyřhře.

 

MS v hokeji 2018 v Dánsku

Program a výsledky Český tým Systém turnaje Kde se hraje Vstupenky Soupisky týmů MS 2019 Čtvrtfinále Play off Tabulky

Mistrovství světa v hokeji se hraje od 4. do 20. května v Dánsku (Kodaň a Herning), čeští hokejisté čekají na medaili už pět let. Ze dvou osmičlenných skupin postupují první čtyři týmy do čtvrtfinále. Finále se odehraje 20. 5. od 20.15 v Kodani.

Skupinka cizinců v centru Prahy brutálně napadla číšníka. Šli na něj v sedmi, je ve velmi vážném stavu

Pražští kriminalisté hledají skupinu sedmi mužů, zřejmě cizinců, kteří v sobotu večer napadli číšníka na zahrádce restaurace ve Vladislavově ulici. Muž skončil ve velmi vážném stavu na jednotce intenzivní péče a podstoupil operaci hlavy. Za těžké ublížení na zdraví a výtržnictví hrozí pachatelům v případě odsouzení až deset let vězení.

Na webu zveřejnili policisté fotografie všech sedmi podezřelých i video z napadení, které se odehrálo na náměstíčku u obchodního centra Quadrio. Záběry najdete na konci článku.

Číšník se dostal do konfliktu s hledanými poté, co je upozornil, že nemohou na zahrádce konzumovat donesený alkohol. "Skupina sedmi mužů zaútočila na personál restaurace, jednoho číšníka povalili na zem a tam ho začali mlátit pěstmi a kopat do něj. Když poškozený zůstal bezvládně ležet na zemi, tak podezřelí z místa utekli na tramvaj číslo 14 a odjeli směrem na Karlovo náměstí," popsal napadení mluvčí policie.

Link

Kriminalisté na základě dosavadního vyšetřování předpokládají, že podezřelí jsou cizinci, kteří by mohli bydlet v hotelu, penzionu či jiném typu ubytování v Praze nebo okolí. "Proto prosíme především recepční a všechny jiné svědky, jestli muže viděli nebo vědí, kde by se mohli nacházet, ať kontaktují tísňovou linku 158," uvedl mluvčí.

4934827:article:true:true:true

4934826:article:true:true:true

4934825:article:true:true:true

-1