Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Schickovy patálie: Český talent je opět na marodce, nezahraje si až tři týdny

Schickovy patálie: Český talent je opět na marodce, nezahraje si až tři týdny

To je pech! Patrik Schick si zase musí dát od fotbalu pauzu. V neděli odkulhal z dopoledního tréninku AS Řím. Večerní vyšetření odhalilo poškození úponu v třísle. „Patrik bude mít dva až tři týdny absolutní klid,“ řekl deníku Sport hráčův agent Pavel Paska. Nejdražší posila v historii slavného italského klubu za dva měsíce nastoupila kvůli zdravotním patáliím a nedostatečné kondici jen k patnácti minutám zápasu s Veronou.Na osmadvacátého srpna letošního roku se v Římě jen tak nezapomene. Kontrakt s „giallorosii“ podepsal po týdnech dohadů Patrik Schick. Klub za něj zaplatil v přepočtu miliardu korun, čímž se jednadvacetiletý fotbalista s českým pasem stal nejdražší posilou historie AS Řím.

Jenže uběhly dva měsíce a Schick za tu dobu odehrál jen patnáct minut zápasu s Veronou, nováčkem Serie A. Do utkání naskočil za dávno rozhodnutého stavu 3:0. Neměl čas se výrazně předvést, duel se dohrával. Když vyběhl před auditorium Stadia Olimpika, hře už markantně chyběl spád a tempo. To se psalo šestnáctého září.

Od té chvíle Schick na další start čeká. Na sociálních sítích se začaly množit ironické příspěvky netrpělivých fanoušků. „Možná ho unesli mimozemšťané a klub nám to nechce říct,“ zlehčovali vážné téma.

Více si přečtěte na webu iSport.cz.