Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Šéf českého fotbalu Pelta podle advokáta obviněný není. V případu jde o dotace

Šéf českého fotbalu Pelta podle advokáta obviněný není. V případu jde o dotace

Perný den má za sebou předseda FAČR Miroslav Pelta. V sídle asociace asistoval v souvislosti s vyšetřováním dotací od ministerstva školství. Obvinění však zatím šéf českého fotbalu podle jeho advokáta Bronislava Šeráka neslyšel. Nejspíš až do rána budou na Strahově probíhat prohlídky, až potom dojde na výslechy.

Co se v sídle FAČR dnes děje?

V budově probíhají prohlídky nebytových prostor. Podle sdělení policie předpokládáme, že by mohly probíhat do nočních hodin. Možná i do ranních hodin. Pak budou následovat výslechy jednotlivých osob. Víc bohužel v této fázi říct nemohu a ani k tomu nejsem oprávněn.

Co policie hledá?

Podklady týkající se dotačních programů ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy vůči svazu a dalším sportovním svazům.

Jaká je role vašeho klienta?

Vzhledem k jeho funkcím – jak v České unii sportu, tak na FAČR – on je ta osoba, která jednala za FAČR vůči ministerstvu.

Je z něčeho obviněn?

Je zadržený proto, aby se účastnil domovních prohlídek a prohlídek nebytových prostor. Je jich asi 12, 13 po celé republice. Osoby, kterých se ta prohlídka týká, jsou na místě, kde je prohlídka uskutečňována. To je jediný důvod. Bližší informace podáme až ráno. Předpokládám, že tu budeme do nočních hodin.

Víte přesně, co se bude dít dál?

Já se odsud vzdálím, pan předseda tu zůstane, budou prohlídky dalších kanceláří. Já půjdu po dohodě s klientem na prohlídku do Jablonce.

Už byl pan Pelta vyslýchán?

Informace na některých webech o tom, že se tak už stalo, nejsou pravdivé. Spolupracuje, vydává doklady, označuje ty, které policie hledá. Není to o tom, že by odmítal spolupracovat. Komunikuje a spolupracuje s policií.

Rozhovor vyšel na webu iSport.cz. Další podrobnosti o Peltovi čtěte zde.

 

Policejní stát, který se vymkl kontrole: Muslimové tu mizí po tisících, k zatčení stačí plnovous

Muslimové v čínské provincii Sin-ťiang jsou sledováni na každém kroku. Úřady na ně dohlíží pomocí kamer i speciálních aplikací. K poslání do převýchovných táborů stačí málo – třeba jen špatné oblečení. I proto v nich Ujgurové končí každý den po stovkách. Podívejte se na nový díl pořadu Proč.

Link

Link