Šéfové českého lyžování chtějí mít ze zlaté Ledecké jezdící reklamu. Odměny za medaile doteď neviděla | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Šéfové českého lyžování chtějí mít ze zlaté Ledecké jezdící reklamu. Odměny za medaile doteď neviděla

Šéfové českého lyžování chtějí mít ze zlaté Ledecké jezdící reklamu. Odměny za medaile doteď neviděla

Nové vedení českého alpského lyžování hodlá využít k naplnění rozpočtu potenciál olympijské šampionky Ester Ledecké. Lyžaři nabízí Ledecké k prodeji dvě marketingové plochy na oblečení. „Nás to úplně vyděsilo,“ říká Ledecké otec Janek, který v minulosti většinu nákladů na kariéru své dcery hradil ze svého.

V pátek se chystá velká sláva, Ester Ledecká s největší pravděpodobností obhájí svůj triumf jako Královna bílé stopy. Zatím ale v českém lyžování není párty nálada. Nové vedení alpského lyžování chce využít Ledeckou k zisku financí na provoz. Rada úseku vedená Ladislavem Forejtkem o tom chce jednat s Ledecké marketingovou agenturou Sport Invest.„Jde nám o dohodu a nějakou podporu,“ vysvětluje Forejtek. „Princip je takový, že potřebujeme podporu na mladé. Musí tam být nějaká solidarita.“

Problém je, že v minulosti většinu nákladů na kariéru Ledecké hradila její rodina, otec Janek Ledecký vyčíslil své náklady na 12 milionů korun. V posledních letech Ledecká dává do hry své peníze, které si vydělá na prize money a od sponzorů, z nichž platí svůj rozsáhlý podpůrný tým.

„Tohle mě nenapadlo v nejdivočejších snech,“ zlobí se Ledecký. „Svaz v minulosti nebyl schopen zajistit sponzory, takže plochy byly vždy závodníků, ti je vyžívali pro svoje sponzory, aby mohli zajistit svoji závodní činnost. V momentě, kdy se někomu podaří takový úspěch, je za to potrestaný.“

Celý článek čtěte na iSport.cz.

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.