Semifinále Fed Cupu: Silné Němky narazí na nejsilnější možný český tým. Dorazí Kvitová, Plíšková i Strýcová | info.cz

Články odjinud

Semifinále Fed Cupu: Silné Němky narazí na nejsilnější možný český tým. Dorazí Kvitová, Plíšková i Strýcová

Německé tenistky nastoupí v semifinále Fed Cupu proti výběru ČR v nejsilnějším možném složení s Julií Görgesovou a bývalou světovou jedničkou Angelique Kerberovou. Kromě nich se představí ještě Tatjana Mariaová a deblová specialistka Anna-Lena Grönefeldová. Zápas proběhne ve Stuttgartu v hale na antuce 21. a 22. dubna. Silný bude i český tým, ve kterém se představí Kvitová, Plíšková a Strýcová. Čtvrtou tenistku doplní kapitán Petr Pála později.

Devětadvacetiletá Görgesová, jíž momentálně patří v žebříčku WTA jedenácté místo, bude německou jedničkou. Dvojnásobná grandslamová šampionka Kerberová figuruje ve světovém pořadí hned za ní. Ani jedna z nich nebyla pro úvodní kolo k dispozici, rozhodující postupový bod proti Bělorusku vybojovaly Mariaová s Grönefeldovou ve čtyřhře.

Gerlach očekává ve Stuttgartu velice vyrovnaný duel. „Tým Petra Pály získal v posledních sedmi letech pětkrát titul. Česko je jedním z nejtěžších soupeřů, na které můžete ve Fed Cupu narazit,“ ocenil kapitán sílu českých tenistek. „Přesto jsem přesvědčen, že máme takovou kvalitu, abychom se do finále dostali,“ dodal.

Německo může do finále postoupit poosmé v historii a poprvé od roku 2014. Tehdy duel o titul prohrálo právě s Češkami, které v Praze zvítězily 3:1.

Sílu bude mít i český tým

Osvědčenou trojici Karolína Plíšková, Petra Kvitová a Barbora Strýcová nominoval kapitán Petr Pála na semifinále Fed Cupu proti Německu. Čtvrtou tenistku pro utkání, které se uskuteční ve Stuttgartu na antuce v Porsche Areně 21. a 22. dubna, doplní po dohodě s hráčkami později.

„Jsem za ty tři vysloveně rád. Jedeme v silné sestavě a hrajeme o hodně, o finále doma,“ řekl Pála novinářům. Tenistky totiž mají v případě postupu do finále jisté, že by v listopadu proti Francii či USA hrály o titul před českými fanoušky.

I německé tenistky nastoupí v nejsilnějším složení s Julií Görgesovou a bývalou světovou jedničkou Angelique Kerberovou. Kapitán Jens Gerlach do týmu nominoval ještě Tatjanu Mariaovou a deblistku Annu-Lenu Grönefeldovou.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie