Sen pro Petru. Ať Kvitová vyhraje Australian Open, přeje si Navrátilová | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Sen pro Petru. Ať Kvitová vyhraje Australian Open, přeje si Navrátilová

Sen pro Petru. Ať Kvitová vyhraje Australian Open, přeje si Navrátilová

Rok 2018 by měl být prvním, kdy se protnou kariéry Karolíny Plíškové s Petrou Kvitovou coby tenistek, jež mají reálnou šanci útočit na grandslamový titul. Premiérový díl jménem Australian Open startuje již dnes v noci a obě česká esa jsou brána mezi nejužší skupinu favoritek. A mohou se spolu utkat v celočeském čtvrtfinále.

Obě mají Australian Open v oblibě. A nejen proto, že areál Melbourne Parku leží z centra jen 10 minut lehkou chůzí či pár stanic tramvají.

Karolína Plíšková vyhrála na Laverově stadionu roku 2010 juniorku a poprvé na sebe významně strhla pozornost. Petra Kvitová si o dva roky později proklestila cestu až do semifinále dámského turnaje a jen pár míčů v náramné bitvě proti Marii Šarapovové ji dělilo od titulového boje. Tehdy se ocitla nejblíže jinému grandslamovému titulu než tomu, o který se hraje ve Wimbledonu. I pohár Daphne Akhurstové by jí slušel.„Mám pro Petru slabost. Mým největším přáním do sezony 2018 proto je, aby zase vyhrála grandslam. Může se mi splnit už za dva týdny. Při absenci Sereny jsem přesvědčena, že je naprosto reálné, aby Kvitová na Australian Open zvítězila,“ píše v blogu na stránce WTA Martina Navrátilová. „Páni, to by byl příběh!“

Více na iSport.cz

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.