Články odjinud

Senzace v Brně: Motocyklista Kornfeil poprvé v kariéře vyhrál kvalifikaci závodu MS

Motocyklista Jakub Kornfeil poprvé v kariéře vyhrál kvalifikaci závodu mistrovství světa a do domácí Velké ceny České republiky v Brně tak ve třídě Moto3 odstartuje z pole position. Druhý Čech na startu nejslabší kategorie Filip Salač, jedoucí na divokou kartu, byl poslední.

Kornfeil dnes navázal na Lukáše Peška, který vyhrál kvalifikaci jako zatím poslední český jezdec v roce 2007 v Misanu.

Pětadvacetiletý rodák z Kyjova Kornfeil pokračuje v Brně v dobrých výkonech z průběhu sezony a dařilo se mu i v dnešním ranním třetím tréninku, v němž byl druhý.