Seriál formule 1 zeštíhlí. V Německu už se jezdit nebude

ČTK

30. 11. 2016 • 20:24

Světová rada FIA na zasedání ve Vídni schválila kalendář na rok 2017, který bude mít podle očekávání 20 závodů, tedy o jeden méně než letos. Za vyškrtnutím Německa jsou neshody ohledně peněz.

Německo má sice ve formuli 1 mistra světa, v příští sezoně se ale Nico Rosberg domácím fanouškům nepředvede. Sezonu tradičně zahájí Velká cena Austrálie, která se v Melbourne pojede 26. března. Následovat bude zastávka v Číně, která si prohodila pořadí s Bahrajnem, pokračovat se bude stejně jako letos přes Rusko, Španělsko a Monako do Kanady. Velká cena Evropy v Baku se přejmenuje na Velkou cenu Ázerbájdžánu a její termín se o týden posune, aby se vyhnula kolizi s čtyřiadvacetihodinovým závodem v Le Mans.

Následovat budou červencové závody v Rakousku, Británii a Maďarsku, po letní měsíční pauze se formule vrátí na přelomu srpna a září v Belgii a Itálii. Poté přijdou asijské zastávky v Singapuru, Malajsii a Japonsku, než se seriál přesune do Ameriky na Grand Prix USA, Mexika a Brazílie. Sezonu opět na konci listopadu uzavře Velká cena Abú Zabí.

Vyřazení německé Grand Prix se očekávalo. Vedení závodiště Hockenheimring se nedohodlo na finančních podmínkách s šéfem seriálu Berniem Ecclestonem.

 

SDÍLET