Simuluješ, vole! To je fotbal! Fanoušek odezřel, co si říkají hráči, trenéři i sudí v lize

HalfPageAd-1

iSport.cz

23. 03. 2017 • 17:40

Ligový fotbalista běží na bránu, napřahuje… a pálí daleko mimo. Otočí se a kamera zachytí jeho pusu, která vypouští salvu nevybíravých slov. Taky vás vždycky zajímalo, jak hráči, trenéři či rozhodčí na trávníku komunikují? Web iSport.cz s pomocí neslyšícího fanouška nahlíží do fotbalového světa hlouběji, než se obvykle dostanete!

Mobile-rectangle-3

„Simuluješ, jsi simulant!“ řve plzeňský divočák David Limberský (čtěte ZDE ») na soupeře, který se skácel po jeho zákroku, a připojí ještě nějaké to peprné slůvko. Sprostých slov vůbec na ligových trávnících zaslechnete přehršel. Tedy zaslechnete... V televizních přenosech je ruchové mikrofony zachytí opravdu jen zřídka. A proto je tu fanoušek Miroslav Kindel, který pro server iSport.cz pomáhá připravovat pořad Odezřeno (podívejte se ZDE »), kde pomáhá tlumočit nejzajímavější momenty z fotbalové ligy.

Při sledování nadabovaných scén brzy zjistíte, že slůvko „vole“ je asi nejčastěji vyslovovaným, zároveň ale také ještě dost mírným. Ostřejší výroky padají často i v diskuzích s rozhodčími - i přes riziko karetního postihu. „Vždyť simuluju vole, blbeček. Vůbec jsem ho netrefil, vole,“ vysvětloval tak třeba (tehdy ještě sparťan) Bořek Dočkal (podívejte se ZDE ») při zápase v Liberci svůj úder do soupeřovy tváře, za který dostal červenou kartu.

Někdy se do toho ale opře naopak i rozhodčí, jako třeba nekompromisní Radek Příhoda ve šlágru Slavia - Plzeň (sestřih zápasu ZDE »). „Baráku, tady budeme hrát! Tam určitě ne,“ dal jasně najevo, co od mladého fotbalisty očekává. „To je fotbal,“ reagoval další sudí Julínek na stěžování jednoho z hráčů, že byl faulován bez míče.

Kapitolou sami o sobě jsou také trenéři. Třeba temperamentní kouč Zlína Bohumil Páník, který takhle náruživě komentuje výkony svých svěřenců: „Magor, jeden jako druhej. Nevymýšlej p**oviny, ‚Žáne‘. Marko, co tam zas děláš! Já ti neřekl, kde máš být? Támhle máš být, tak mlč vole!“

A jak vůbec dvaadvacetiletý nadšený fanoušek Miroslav Kindel přišel na to, že by mohl fotbalisty v emocích nechat „promluvit“ nahlas? „Chytlo mě to po EURO, Sparta hrála předkolo Ligy mistrů a tam jsem rozuměl Bořku Dočkalovi, že dá rozhodčímu facku," pousmál se. "Od začátku je to spjaté s fotbalem, v jiném sportu se o to nesnažím. Třeba v hokeji jsou některé rušivé věci, které mi odezírat neumožňují," vysvětuje Kindel.

Neslyší, ale odezírá! Rozhovor s fanouškem Miroslavem Kindlem si můžete přečíst ZDE »

SDÍLET

Billboard-bottom-1