Simuluješ, vole! To je fotbal! Fanoušek odezřel, co si říkají hráči, trenéři i sudí v lize | info.cz

Články odjinud

Simuluješ, vole! To je fotbal! Fanoušek odezřel, co si říkají hráči, trenéři i sudí v lize

Ligový fotbalista běží na bránu, napřahuje… a pálí daleko mimo. Otočí se a kamera zachytí jeho pusu, která vypouští salvu nevybíravých slov. Taky vás vždycky zajímalo, jak hráči, trenéři či rozhodčí na trávníku komunikují? Web iSport.cz s pomocí neslyšícího fanouška nahlíží do fotbalového světa hlouběji, než se obvykle dostanete!

„Simuluješ, jsi simulant!“ řve plzeňský divočák David Limberský (čtěte ZDE ») na soupeře, který se skácel po jeho zákroku, a připojí ještě nějaké to peprné slůvko. Sprostých slov vůbec na ligových trávnících zaslechnete přehršel. Tedy zaslechnete... V televizních přenosech je ruchové mikrofony zachytí opravdu jen zřídka. A proto je tu fanoušek Miroslav Kindel, který pro server iSport.cz pomáhá připravovat pořad Odezřeno (podívejte se ZDE »), kde pomáhá tlumočit nejzajímavější momenty z fotbalové ligy.

Při sledování nadabovaných scén brzy zjistíte, že slůvko „vole“ je asi nejčastěji vyslovovaným, zároveň ale také ještě dost mírným. Ostřejší výroky padají často i v diskuzích s rozhodčími - i přes riziko karetního postihu. „Vždyť simuluju vole, blbeček. Vůbec jsem ho netrefil, vole,“ vysvětloval tak třeba (tehdy ještě sparťan) Bořek Dočkal (podívejte se ZDE ») při zápase v Liberci svůj úder do soupeřovy tváře, za který dostal červenou kartu.

Někdy se do toho ale opře naopak i rozhodčí, jako třeba nekompromisní Radek Příhoda ve šlágru Slavia - Plzeň (sestřih zápasu ZDE »). „Baráku, tady budeme hrát! Tam určitě ne,“ dal jasně najevo, co od mladého fotbalisty očekává. „To je fotbal,“ reagoval další sudí Julínek na stěžování jednoho z hráčů, že byl faulován bez míče.

Kapitolou sami o sobě jsou také trenéři. Třeba temperamentní kouč Zlína Bohumil Páník, který takhle náruživě komentuje výkony svých svěřenců: „Magor, jeden jako druhej. Nevymýšlej p**oviny, ‚Žáne‘. Marko, co tam zas děláš! Já ti neřekl, kde máš být? Támhle máš být, tak mlč vole!“

A jak vůbec dvaadvacetiletý nadšený fanoušek Miroslav Kindel přišel na to, že by mohl fotbalisty v emocích nechat „promluvit“ nahlas? „Chytlo mě to po EURO, Sparta hrála předkolo Ligy mistrů a tam jsem rozuměl Bořku Dočkalovi, že dá rozhodčímu facku," pousmál se. "Od začátku je to spjaté s fotbalem, v jiném sportu se o to nesnažím. Třeba v hokeji jsou některé rušivé věci, které mi odezírat neumožňují," vysvětuje Kindel.

Neslyší, ale odezírá! Rozhovor s fanouškem Miroslavem Kindlem si můžete přečíst ZDE »

Neslyšící fotbalový fanoušek Miroslav Kindel dovede odezírat ze rtů

BEST OF ODEZŘENO: Vždyť simuluje! Co si řekli hráči, sudí a trenéři? - podívejte se ZDE »

 
Přejít na homepageVíce z kategorie