Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Simuluješ, vole! To je fotbal! Fanoušek odezřel, co si říkají hráči, trenéři i sudí v lize

Simuluješ, vole! To je fotbal! Fanoušek odezřel, co si říkají hráči, trenéři i sudí v lize

Ligový fotbalista běží na bránu, napřahuje… a pálí daleko mimo. Otočí se a kamera zachytí jeho pusu, která vypouští salvu nevybíravých slov. Taky vás vždycky zajímalo, jak hráči, trenéři či rozhodčí na trávníku komunikují? Web iSport.cz s pomocí neslyšícího fanouška nahlíží do fotbalového světa hlouběji, než se obvykle dostanete!

„Simuluješ, jsi simulant!“ řve plzeňský divočák David Limberský (čtěte ZDE ») na soupeře, který se skácel po jeho zákroku, a připojí ještě nějaké to peprné slůvko. Sprostých slov vůbec na ligových trávnících zaslechnete přehršel. Tedy zaslechnete... V televizních přenosech je ruchové mikrofony zachytí opravdu jen zřídka. A proto je tu fanoušek Miroslav Kindel, který pro server iSport.cz pomáhá připravovat pořad Odezřeno (podívejte se ZDE »), kde pomáhá tlumočit nejzajímavější momenty z fotbalové ligy.

Při sledování nadabovaných scén brzy zjistíte, že slůvko „vole“ je asi nejčastěji vyslovovaným, zároveň ale také ještě dost mírným. Ostřejší výroky padají často i v diskuzích s rozhodčími - i přes riziko karetního postihu. „Vždyť simuluju vole, blbeček. Vůbec jsem ho netrefil, vole,“ vysvětloval tak třeba (tehdy ještě sparťan) Bořek Dočkal (podívejte se ZDE ») při zápase v Liberci svůj úder do soupeřovy tváře, za který dostal červenou kartu.

Někdy se do toho ale opře naopak i rozhodčí, jako třeba nekompromisní Radek Příhoda ve šlágru Slavia - Plzeň (sestřih zápasu ZDE »). „Baráku, tady budeme hrát! Tam určitě ne,“ dal jasně najevo, co od mladého fotbalisty očekává. „To je fotbal,“ reagoval další sudí Julínek na stěžování jednoho z hráčů, že byl faulován bez míče.

Kapitolou sami o sobě jsou také trenéři. Třeba temperamentní kouč Zlína Bohumil Páník, který takhle náruživě komentuje výkony svých svěřenců: „Magor, jeden jako druhej. Nevymýšlej p**oviny, ‚Žáne‘. Marko, co tam zas děláš! Já ti neřekl, kde máš být? Támhle máš být, tak mlč vole!“

A jak vůbec dvaadvacetiletý nadšený fanoušek Miroslav Kindel přišel na to, že by mohl fotbalisty v emocích nechat „promluvit“ nahlas? „Chytlo mě to po EURO, Sparta hrála předkolo Ligy mistrů a tam jsem rozuměl Bořku Dočkalovi, že dá rozhodčímu facku," pousmál se. "Od začátku je to spjaté s fotbalem, v jiném sportu se o to nesnažím. Třeba v hokeji jsou některé rušivé věci, které mi odezírat neumožňují," vysvětuje Kindel.

Neslyší, ale odezírá! Rozhovor s fanouškem Miroslavem Kindlem si můžete přečíst ZDE »

Neslyšící fotbalový fanoušek Miroslav Kindel dovede odezírat ze rtů

BEST OF ODEZŘENO: Vždyť simuluje! Co si řekli hráči, sudí a trenéři? - podívejte se ZDE »

 

„Prostě končíš!" Jak Babiš zachází se svými lidmi. Komentář Markéty Žižkové

Už za pár hodin bude jasno o tom, jaké složení vlády si představuje designovaný premiér Andrej Babiš. Události, které k tomuto rozzuzlení vedou, zatím nepřinesly žádné velké překvapení. Už delší dobu se spekulovalo o tom, že ministerské křeslo opustí šéfka resortu obrany Karla Šlechtová nebo ministr průmyslu Tomáš Hüner. Příznačný je ovšem způsob, kterým se o svém konci dozvěděli.

Šéfovi hnutí ANO se daří až do poslední chvíle tajit jména ministrů za ANO. Ví je Hrad a pak zřejmě několik Babišových nejbližších. K jejich zveřejnění vyzývali designovaného premiéra i sociální demokraté (kteří by jako koaliční partneři alespoň občas něco rádi věděli), na veřejnost se ale nedostala. Jak opakují členové hnutí stále dokola, své záležitosti si strana umí řešit za zavřenými dveřmi. Prostor pro úniky je minimální. Už kvůli tomu, že sami členové „této firmy“ toho ví jen pomálu a spoléhají na svého šéfa.

Link

Páteční ráno přitom opět ukázalo, jak Babiš ke svým lidem přistupuje. O svém konci v čele resortů se „nechtění“ ministři dozvěděli až dnes. Během telefonátu. A bez vysvětlení. Alespoň tak to popsala médiím Šlechtová. Telefon jí zazvonil v sedm ráno před zasedáním vlády.

4987065:article:true:true:true

O důvodech, proč už s ní Babiš není spokojený, se napsalo mnoho. Osobně jí ale prý nic nevysvětlil. „Pan předseda nic nezdůvodňuje. Prostě mi řekl, že nebudu součástí nového návrhu vlády,“ komentovala to pro média smířeně končící ministryně.

Dnes ráno se Babišovo rozhodnutí dozvěděl i šéf resortu průmyslu a obchodu. Právě okolo Hünera, potažmo obsazení významného ministerstva vedl Babiš se Zemanem spor. Už nyní – ač neznáme přesné jméno nového ministra – panují obavy z toho, jakým směrem Česko povede v důležitých rozhodnutích, jako je dostavba jaderných elektráren.

Link

Kdy se tento člověk i další „nováčci“ o své nominaci od Babiše dozvěděli, je otázka. Také jim zazvonil telefon dnes ráno?

Faktem přitom je, že i ministři, kteří odchází o „své vůli“ a rozhodnutí oznámili už před časem, to nelíčí zrovna v optimistických barvách. Ministr spravedlnosti v demisi Robert Pelikán pochopil, že se znelíbil Zemanovi mimo jiné tím, že vydal hackera Jevgenije Nikulina do Spojených států. Kritizuje i poměry v ANO a tvrdí, že jeho názory se od směřování hnutí liší. Jeho odchod z resortu v posledních dnech působí tiše. Příliš nekomunikuje. Nevyjadřuje se ani k otázkám na resort. Nejvíce by se jeho kroky daly přirovnat k vytracení, kdy za sebou jen potichu zavře dveře.

Končící ministr zahraničí Martin Stropnický si zas po letech uvědomil, že politika je vlastně špinavá hra, na kterou nemá nervy.

Link

Když se podíváme na chvilku mimo vládu – třeba na pražský magistrát – tak uvidíme Adrianu Krnáčovou, která se rozčiluje, že ji obklopuje parta neschopných lidí. Zároveň je ale jasné, že k jejímu konci vedlo i to, že ztratila Babišovu podporu.

5017080:article:true:true:true

Zpátky ke kabinetu: už v pátek večer by mělo být jasno v tom, kdo za ANO získá místo v pověstném vládním autobusu. Jedno je ale jisté už teď. Každý jmenovaný bude muset počítat s tím, že přes přátelskou atmosféru na PR fotkách hnutí, ho může kdykoliv potkat krátký telefonát: „Končíš a není ti nic do toho proč“. A to i firemní šéfové svým podřízeným vyjadřují větší porci úcty.

32744