Sláva Ukrajině! Chorvatský obránce po vítězství dráždil Rusko | info.cz

Články odjinud

Sláva Ukrajině! Chorvatský obránce po vítězství dráždil Rusko

Obránce Domagoj Vida, který se v sobotním utkání mistrovství světa s domácím týmem výrazně zasloužil o postup Chorvatů do semifinále, podráždil Rusy i po zápase. Na sociální sítě totiž bývalý fotbalista Dynama Kyjev umístil video, na kterém věnuje vítězství Ukrajině.

"Sláva Ukrajině! Tohle vítězství je pro Ukrajinu a Dynamo Kyjev! Chorvatsko do toho!" křičí autor gólu na 2:1 rusky spolu s bývalým spoluhráčem z Dynama a současným manažerem reprezentace Ogněnem Vukojevičem. Vida později prohlásil, že šlo jen o vtip a vzkaz neměl žádný politický podtext.

Devětadvacetiletý stoper Besiktase se v prodloužení prosadil po rohu, když míč z jeho hlavy doskákal za záda brankáře Igora Akinfejeva. Rusové sice stihli vyrovnat, ale po následném rozstřelu se i díky Vidově úspěšnému pokusu radovali Chorvaté.

Některá ruská média navíc přišla s tím, že Vida měl být v prodloužení vyloučen. Argumentují, že po žluté kartě za svlečený dres po oslavě gólu jej rozhodčí o chvíli později stejně napomenul i za faul, avšak červenou kartu nevytáhl. Podle oficiálního zápisu však Vida dostal žlutou zpětně jen za svlečený dres.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie