Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Slavia miluje Tibet! Recesisté z Brna si originálně vystřelili z pražského klubu

Slavia miluje Tibet! Recesisté z Brna si originálně vystřelili z pražského klubu

Na neúčast skupiny J. A. R. na koncertu konaném při příležitosti převzetí stadionu v Edenu čínskou investiční skupinou CEFC vtipně zareagovali brněnští recesisté KKRD Boys. Fotbalové Slavii vytvořili webové stránky pro příští sezonu v evropských pohárech. Fanoušci budoucích soupeřů vršovického celku se tak na webu dočtou, že slavisté podporují Tibet.

Známá skupina J. A. R. na slavnostním převzetí stadionu Eden nebude vystupovat jednak z bezpečnostních důvodů, a pak také proto, že prý není pro majitele klubu dostatečně pročínská. Informaci potvrdil před týdnem serveru Lidovky.cz zpěvák kapely Dan Bárta. Hudebníci se měli provinit tím, že že před lety na koncertě v pražské Lucerně vyvěsili tibetskou vlajku.

Jednání majitelů fotbalové Slavie ale neuniklo brněnským recesistům, kteří jim jako odvetu vytvořili na adrese www.slaviapraha.com alternativní webové stránky. Svoji akci a její důvody popsali členové skupiny KKRD Boys na svém facebookovém účtu svérázným stylem, jak mají ve zvyku.

Díky webovým stránkám, které pro vršovický klub vytvořili, tak lze s velkou jistotou říct, že až se budou fanoušci zahraničních soupeřů Slavie v pohárové Evropě zajímat o to, s kým vlastně jejich oblíbenci budou v Praze hrát, dočkají se překvapení.

Po kliknutí na odkaz se objeví fotomontáž, které dominují rozesmátí Jaroslav Tvrdík a tibetský dalajlama. V pozadí jeden ze slavistických hráčů drží šálu s nápisem „Free Tibet.“ Webová stránka nepřipouští mýlku, a tak se jejím návštěvníkům v pravém horním rohu dostane v anglickém jazyce ujištění, že „Slavia miluje Tibet.“ 

 

„Prostě končíš!" Jak Babiš zachází se svými lidmi. Komentář Markéty Žižkové

Už za pár hodin bude jasno o tom, jaké složení vlády si představuje designovaný premiér Andrej Babiš. Události, které k tomuto rozzuzlení vedou, zatím nepřinesly žádné velké překvapení. Už delší dobu se spekulovalo o tom, že ministerské křeslo opustí šéfka resortu obrany Karla Šlechtová nebo ministr průmyslu Tomáš Hüner. Příznačný je ovšem způsob, kterým se o svém konci dozvěděli.

Šéfovi hnutí ANO se daří až do poslední chvíle tajit jména ministrů za ANO. Ví je Hrad a pak zřejmě několik Babišových nejbližších. K jejich zveřejnění vyzývali designovaného premiéra i sociální demokraté (kteří by jako koaliční partneři alespoň občas něco rádi věděli), na veřejnost se ale nedostala. Jak opakují členové hnutí stále dokola, své záležitosti si strana umí řešit za zavřenými dveřmi. Prostor pro úniky je minimální. Už kvůli tomu, že sami členové „této firmy“ toho ví jen pomálu a spoléhají na svého šéfa.

Link

Páteční ráno přitom opět ukázalo, jak Babiš ke svým lidem přistupuje. O svém konci v čele resortů se „nechtění“ ministři dozvěděli až dnes. Během telefonátu. A bez vysvětlení. Alespoň tak to popsala médiím Šlechtová. Telefon jí zazvonil v sedm ráno před zasedáním vlády.

4987065:article:true:true:true

O důvodech, proč už s ní Babiš není spokojený, se napsalo mnoho. Osobně jí ale prý nic nevysvětlil. „Pan předseda nic nezdůvodňuje. Prostě mi řekl, že nebudu součástí nového návrhu vlády,“ komentovala to pro média smířeně končící ministryně.

Dnes ráno se Babišovo rozhodnutí dozvěděl i šéf resortu průmyslu a obchodu. Právě okolo Hünera, potažmo obsazení významného ministerstva vedl Babiš se Zemanem spor. Už nyní – ač neznáme přesné jméno nového ministra – panují obavy z toho, jakým směrem Česko povede v důležitých rozhodnutích, jako je dostavba jaderných elektráren.

Link

Kdy se tento člověk i další „nováčci“ o své nominaci od Babiše dozvěděli, je otázka. Také jim zazvonil telefon dnes ráno?

Faktem přitom je, že i ministři, kteří odchází o „své vůli“ a rozhodnutí oznámili už před časem, to nelíčí zrovna v optimistických barvách. Ministr spravedlnosti v demisi Robert Pelikán pochopil, že se znelíbil Zemanovi mimo jiné tím, že vydal hackera Jevgenije Nikulina do Spojených států. Kritizuje i poměry v ANO a tvrdí, že jeho názory se od směřování hnutí liší. Jeho odchod z resortu v posledních dnech působí tiše. Příliš nekomunikuje. Nevyjadřuje se ani k otázkám na resort. Nejvíce by se jeho kroky daly přirovnat k vytracení, kdy za sebou jen potichu zavře dveře.

Končící ministr zahraničí Martin Stropnický si zas po letech uvědomil, že politika je vlastně špinavá hra, na kterou nemá nervy.

Link

Když se podíváme na chvilku mimo vládu – třeba na pražský magistrát – tak uvidíme Adrianu Krnáčovou, která se rozčiluje, že ji obklopuje parta neschopných lidí. Zároveň je ale jasné, že k jejímu konci vedlo i to, že ztratila Babišovu podporu.

5017080:article:true:true:true

Zpátky ke kabinetu: už v pátek večer by mělo být jasno v tom, kdo za ANO získá místo v pověstném vládním autobusu. Jedno je ale jisté už teď. Každý jmenovaný bude muset počítat s tím, že přes přátelskou atmosféru na PR fotkách hnutí, ho může kdykoliv potkat krátký telefonát: „Končíš a není ti nic do toho proč“. A to i firemní šéfové svým podřízeným vyjadřují větší porci úcty.

32744