Slavia nedovolila Plzni slavit titul, v Edenu ji porazila 2:0 | info.cz

Slavia nedovolila Plzni slavit titul, v Edenu ji porazila 2:0

Fotbalisté Slavie ve šlágru 27. kola první ligy porazili doma Plzeň 2:0 a nedovolili rivalovi v Edenu oslavit zisk mistrovského titulu. Pražský obhájce trofeje se z druhého místa v tabulce přiblížil k vedoucí Viktorii na rozdíl šesti bodů a má lepší vzájemné zápasy. Ostrava se díky remíze 0:0 v Mladé Boleslavi dostala poprvé od loňského roku mimo sestupové pásmo, na předposledním místě Baník vystřídala Karviná po domácí prohře 1:3 s Duklou.

Na Slavii otevřel skóre v 16. minutě vlastním gólem hostující Radim Řezník a v 58. minutě přidal pojistku bývalý plzeňský hráč Stanislav Tecl. Krátce předtím neproměnil Miroslav Stoch penaltu. Červenobílí naplno bodovali po předchozích dvou bezbrankových remízách a Viktorii doma porazili počtvrté za sebou, navíc pokaždé s čistým kontem. Západočeši přesto mají k titulu dál výrazně blíže a bez ohledu na výsledky Pražanů jim ve zbývajících třech kolech stačí uhrát čtyři body.

Ostravský nováček byl v Mladé Boleslavi blíže gólu, ale Milan Baroš na konci první půle neproměnil penaltu. Baník má 26 bodů a díky lepšímu skóre je v tabulce před Karvinou, s níž hraje v předposledním kole. Boleslav zůstává v ohrožení, na sestupové pásmo má pouze dva body. Středočeši protáhli čekání na domácí vítězství na sedm ligových zápasů a gól nedali už 274 minut.

Poslední Brno doma s Jabloncem utrpělo porážku 0:3, popáté za sebou prohrálo a přiblížilo se sestupu. Zbrojovku tři kola před koncem sezony dělí šest bodů od příček zajišťujících záchranu. Severočeši díky dvěma gólům Jakuba Považance a trefě Lukáše Masopusta drží čtvrté místo o bod před Spartou.

Třetí Olomouc doma remizovala 1:1 s Bohemians 1905. Pražané se ujali vedení díky vlastní brance Václava Jemelky, ale Sigmě v závěru Jakub Plšek zachránil alespoň bod. Hanácký nováček má v tabulce dvoubodový náskok před čtvrtým Jabloncem a od páté Sparty, která už je mimo pohárové příčky, ho dělí tři body. Sparta v páteční předehrávce doma porazila Zlín 2:1.

Jihlava překvapivě vyhrála po obratu v Liberci 3:1. Vysočina zvítězila poprvé po šesti kolech a zvýšila náskok před sestupovými příčkami na tři body. Slovan vedl od závěru první půle po trefě Matěje Pulkraba, ale po pauze otočil stav dvěma góly Pavel Dvořák a pojistku přidal Davis Ikaunieks. Liberec prohrál čtvrtý z posledních pěti ligových duelů a z šestého místa se mu vzdalují pohárové příčky.

Karviná v lize nevyhrála podeváté za sebou a na závěr ročníku si výrazně zkomplikovala situaci. Naopak Dukla zvítězila ve třetím z posledních čtyř zápasů a s 32 body má téměř jistotu záchrany. Pražany poslal do vedení v úvodním poločase Uroš Djuranovič, krátce po změně stran vyrovnal Jan Kalabiška, ale Lukáš Holík a Branislav Miloševič rozhodli o triumfu hostů.

Slovácko remizovalo 0:0 s Teplicemi a sérii bez porážky a inkasované branky natáhlo na pět zápasů. Domácí díky tomu mají tříbodový odstup od sestupového pásma, zatímco severočeský celek počtvrté v řadě nevyhrál a patří mu osmá pozice.