Slovákovi hrozí konec hvězdné kariéry v NHL. Zjistil, že má alergii na výstroj | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Slovákovi hrozí konec hvězdné kariéry v NHL. Zjistil, že má alergii na výstroj

Slovákovi hrozí konec hvězdné kariéry v NHL. Zjistil, že má alergii na výstroj

Slovenskému útočníkovi Mariánu Hossovi hrozí podle zámořských médií konec kariéry. Důvodem je alergie na hokejovou výstroj. Uvedl to server nhl.com s odkazem na jiný zpravodajský web Sportsnet. Zástupci Hossova klubu Chicago Blackhawks i jeho agent Rich Winter se odmítli k informaci vyjádřit.

Hossa podle Sportsnetu užíval v uplynulé sezoně na alergii léky a vždy po několika týdnech se musel podrobovat krevním testům kvůli možným vedlejším účinkům.

Osmatřicetiletý trojnásobný vítěz Stanleyova poháru se v roce 2009 upsal Chicagu na dvanáct let. Z kontraktu s ročním příjmem 5,275 milionu dolarů mu tak zbývají ještě čtyři roky.

V NHL dosud odehrál 1309 zápasů, v nichž nasbíral 525 gólů a 609 asistencí. V 205 utkáních play off dal 52 branek a zaznamenal 97 přihrávek.

Kvůli alergii na pot musel v minulosti ukončit hokejovou kariéru český obránce Jan Vopat. Někdejšímu hráči Los Angeles a Nashvillu nepomohla ani speciální výstroj.

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.