Slzy s Nicole i Rogerův vzkaz. Štěpánek se loučil s kariérou, nechyběl Jágr ani Agassi | info.cz

Články odjinud

Slzy s Nicole i Rogerův vzkaz. Štěpánek se loučil s kariérou, nechyběl Jágr ani Agassi

Radek Štěpánek ukázal fanouškům sílu „Českého lva,“ jak nazval svou pompézní rozlučku s kariérou. Tenisový velikán se loučil jako opravdová legenda. Vyprodaná O2 Arena tleskala muži, který pro Česko vybojoval dva Davis Cupy a pro svou zemi vždy dýchal. Poslední zápas brzy čtyřicetiletého muže proti světové dvojce Novaku Djokovičovi vyvolal mnoho emocí. Především momenty, kdy dojatý Štěpánek děkoval svým rodičům nebo když na samý konec pozval na kurt svou manželkou Nicole s dcerou Stellou.

Štěpánek svůj poslední duel profesionální kariéry vyhrál 7:6 v tiebreaku (10:8). Po závěrečném míčku exhibičního souboje s Novakem Djokovičem celá hala povstala a dlouze tleskala. „Když jsem jako malý bouchal do zdi, netušil jsem, že tohle zažiju. Že sem přijedou veličiny ze všech sportů, mí kamarádi a budu se takhle loučit se sportem, který miluju,“ vyprávěl Štěpánek pohnutým hlasem.Velikost toho, co v bohaté kariéře dokázal, podtrhují významné osobnosti, které jeho rozlučce osobně asistovaly. Novak Djokovič, Tommy Haas, Leander Paes, André Agassi bavili fanoušky přímo na kurtu. Oni i další ohromné veličiny se přijely poklonit muži, kterému v začátcích málokdo věřil.

Za „českou“ stranu se u kurtu sešli Jaromír Jágr, Petr Čech i Pavel Nedvěd. Hvězdná trojice, jedni z nejlepších sportovců české historie se družně bavili, vedle nich seděl i další vynikající hokejista Martin Havlát. Roli rozhodčího chvíli plnil Štěpánkův osudový daviscupový parťák Tomáš Berdych, který kvůli zranění nemohl nastoupit přímo na kurt.„Rád bych poděkoval všem, že přišli a sdíleli se mnou tenhle poslední zápas. Opravdu si toho vážím, byli jste mi opravdovou inspirací. Těžko hledat slova,“ ocenil Štěpánek přítomnost známých celebrit a svých kamarádů.

Více si přečtěte na webu iSport.cz.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie