Smrt Spartě! Kotel Komety protestoval proti pokutám za vulgarismy | info.cz

Články odjinud

Smrt Spartě! Kotel Komety protestoval proti pokutám za vulgarismy

Třikrát a dost? Kdeže. Fanoušci Komety Brno v pátečním šlágru 19. kola se Spartou (3:2pp) zareagovali na druhou pokutu od vedení Tipsport extraligy za vulgární pokřiky a v první třetině zápasu vystavili svá chorea s vulgárními výrazy proti soupeři i řediteli soutěže Josefu Řezníčkovi. K vulgaritám přidali i cenovku, na kterou je jejich gesto podle jejich názoru vyjde.

Vymýtit ze stadionů vulgární pokřiky i tvrději trestat přestupky diváků. To byl jeden z cílů vedení Tipsport extraligy před startem nové sezony, ale v její druhé čtvrtině se stále nesetkal s pochopením fanoušků. Zejména ti Brněnští stáli svůj klub už 15 tisíc korun a další pokuta je téměř jistě nemine.Vše začalo už po třiceti vteřinách hry, kdy se pod kotlem domácí Komety objevil nápis „Sparta zajebaná je“ a s cenovkou dvou tisíc. O dvě a půl minuty později už byli sparťané pražskými kurvami za tisíc korun a za pokřiku „Smrt Spartě“ z páté minuty zápasu otevřel skóre útočník Martin Nečas.

Kometa Brno - Sparta: Fanoušci Komety zahájili šlágr vulgárním choreem proti Pražanům

Tím ovšem protesty domácích fanoušků neskončily. V osmé minutě završili svou ukázku výtvorů choreem „Řezníčku, Ty si hovado!“ a s řečnickou otázkou, za kolik to tedy bude. To určí až disciplinární komise ČSLH, která už Kometě udělila napomenutí za vhazování předmětů na hrací plochu a pokuty pět a deset tisíc korun za vulgární pokřiky.

Více na iSport.cz 
Přejít na homepageVíce z kategorie