Články odjinud

Snowboarďačka Ledecká je zpět. Kouč prozradil, proč to před čtvrtečním startem vypadá slibně

Snowboarďačka Ledecká je zpět. Kouč prozradil, proč to před čtvrtečním startem vypadá slibně

PŘÍMO Z PCHJONGČCHANGU | Druhý den na prkně a Ester Ledecká už není tou lyžařskou senzací ze zlatého sobotního dne, ale opět snowboardistkou, které se olympijský závod teprve blíží. Před čtvrteční kvalifikací paralelního obřího slalomu má na přechod jenom dny. Její snowboardový trenér Justin Reiter je ale už po dvou z nich spokojen: „Máme naši snowboardistku zpátky,“ pochvaluje si.

Ester Ledecká si sice moc ráda přispí, dnes ráno byla ale v korejském Pokwangu na trati už v osm hodin ráno. Čas běží.

„Vyzkoušela si sjezdovku. Pracují na přehození z lyží na snowboard. Včera to ještě nebylo ono, dneska ji Justin už chválil a vypadá to dobře,“ líčil citoval Ledeckou její manažer Viktor Valta.Ledecká začala na snowboardových svazích v Pokwangu pracovat v pondělí. I dnes vystřídala závodní trať s volným ježděním, při kterém znovu získává jistotu v obloucích.

„Svah je pro Ester opravdu příjemný. Je to pro ni dobré. Sjezdovka je dlouhá a technická. Moc se nám to líbí. Sníh bude těžký, agresivní, čímž pádem to bude hodně podobné našim tréninkům v Coloradu, teď se budou hodně hodit,“ připomíná Reiter každoroční podzimní soustředění Ledecké v Copper Mountains.

„Jen to tu asi bude ještě ledovější – a na takovém sněhu pokaždé závodí dobře,“ říká Reiter. „Dneska jsme měli dobré jízdy, jdeme krok za krokem, zase dostáváme naši snowboarďačku zpátky, její cit se zlepšuje. A to nejdůležitější: taky jsme si užili něco srandy a úsměvů.“

Pokračujte ve čtení článku přímo z dějiště olympiády na isport.cz >>>

 
Přejít na homepageVíce z kategorie