Články odjinud

Sparta je po dvanácti letech opět v černých číslech, uplynulou sezonu skončila v zisku

Sparta je po dvanácti letech opět v černých číslech, uplynulou sezonu skončila v zisku

Na hřišti sice fotbalová Sparta příliš neválí, ale o to lépe se loni vyvíjelo její hospodaření. Za uplynulou sezónu skončila AC Sparta Praha fotbal v zisku 22,6 milionu korun.  


V minulé sezóně sice Spartě patřila v české lize až třetí příčka, ale na druhou stranu může být nadmíru spokojená se svým hospodařením. Skončila v zisku 22,6 milionu korun.

Tak skvělý finanční výsledek klub nepamatuje za posledních dvanáct let. Je totiž druhým nejlepším za dobu, co nejslavnější český fotbalový klub patří J&T a Danielu Křetínskému (spoluvlastník vydavatele deníku E15, pozn. red.), který je vládcem Energetického a průmyslového holdingu (EPH).

Fotbalová Sparta byla pod vládou skupiny J&T, která do klubu vstoupila v roce 2004, zisková jen první sezónu. Tehdy klub vydělal 31,8 milionu korun. Od té doby až do minulé sezóny hospodařila jen v červených číslech.

Celkem Sparta prodělala za tu dobu přes miliardu korun. Výsledky hospodaření zveřejnila Sparta na pozvánce na valnou hromadu, která se bude konat na začátku prosince. AC Sparta Praha fotbal měla k 30.6. 2017 majetek v hodnotě 1,16 miliardy korun a vlastní kapitál 323,6 milionu korun. Tržby v minulé sezóně dosáhly výše 974 milionů.

Více článků o byznysu čtěte na webu E15.cz.