Sparta má nového trenéra. Klub má znovu na výsluní dovést Hapal | info.cz

Články odjinud

Sparta má nového trenéra. Klub má znovu na výsluní dovést Hapal

Ráno oznámila fotbalová Sparta odvolání Andrey Stramaccioniho a jeho spolupracovníků, odpoledne už potvrdila angažování nového trenéra. Na Letnou nastupuje Pavel Hapal, naposledy trenér slovenské jednadvacítky. 48letý kouč už dopoledne přijel na Letnou, od 15 hodin povede první tréninkovou jednotku svých nových svěřenců. Smlouvu na Letné uzavřel do června 2020.

Sparta už od nevydařeného duelu se Zbrojovkou Brno (1:1) řešila pozici hlavního trenéra. V pondělí dopoledne pak klub vydal oficiální prohlášení, že ve funkci končí Andrea Stramaccioni, spolu s nim došlo k odvolání i jeho spolupracovníků.Jako nástupce byl vybrán Pavel Hapal, který se s klubem dohodl na smlouvě na následující dvě a půl sezony. Hapal od roku 2015 trénoval slovenskou jednadvacítku, se kterou si v létě 2017 zahrál mistrovství Evropy v Polsku a ve skupině obsadil druhé místo.

„Nebylo to jednoduché rozhodování, všechno se seběhlo velmi rychle. Vedení Sparty mě kontaktovalo v neděli večer, opravdu jsem neměl moc času na přemýšlení,“ vyjádřil se Hapal na stránkách Slovenského fotbalového svazu.

Více si přečtěte na webu iSport.cz. 

 
Přejít na homepageVíce z kategorie