Sparta řeší výtržníky na hřišti, hrozí vymáháním pokut i zákazy vstupu | info.cz

Články odjinud

Sparta řeší výtržníky na hřišti, hrozí vymáháním pokut i zákazy vstupu

Sparta řeší výtržníky, kteří během čtvrteční odvety druhého předkola Evropské ligy se Suboticí vtrhli na hřiště. Hned po zápase začala ve spolupráci s policií vyhodnocovat záznamy z kamer na stadionu, na jejichž základě je možné běsnící „fanoušky“ potrestat vymáháním náhrady škod i dočasným nebo trvalým zákazem vstupu na stadion.

Letenskému klubu hrozí ze strany UEFA tvrdý finanční postih i zavření stadionu v příštím pohárovém utkání. „Je to velký problém,“ přiznává Ondřej Kasík, ředitel komunikace Sparty. A tak se klub s policií snaží identifikovat co nejvíc lidí, kteří narušili zápas vběhnutím na hřiště.

Identifikace většiny výtržníků prý nebude pro policii problém, protože je lze rozpoznat podle obličeje (a to i předtím, než se zahalili) a dalších poznávacích znaků. „Ihned po zápase jsme policii předali záběry z kamer. Nyní budeme zvažovat další kroky,“ řekl Kasík.

Jaké mohou být? Sparta je zmocněna vymáhat náhradu škody, která patrně vznikne pokutou od UEFA, a ve spolupráci s policií také jednotlivcům znemožnit vstup na stadion.

Více si přečtěte na webu iSport.cz.

Frustrovaní fanoušci Sparty vtrhli na hřiště. K návratu je přemluvil Šural autor: iSportTV

 
Přejít na homepageVíce z kategorie