Sparta zná los pro jarní část Evropské ligy, opět se vydá do Ruska

Michaela Kratochvílová

12. 12. 2016 • 15:03

Fotbalová Sparta, která jako jediný český tým postoupila do jarní části evropských soutěží, se stejně jako před rokem vydá k prvnímu zápasu po zimní přestávce do Ruska. Jejím soupeřem bude Rostov, který vstoupil do soutěže poté, co vypadl z Ligy mistrů.

Jako by bylo Rusko Spartě souzené. Před rokem na jaře zahájila svou spanilou jízdu Evropou, která skončila až ve čtvrtfinále proti Villarrealu, v ruském Krasnodaru. Tentokrát se přesune pouze o 270 kilometrů severněji do Rostova na Donu.

Tamější fotbalový klub přivítá Letenské k prvnímu duelu 16. února, odveta se odehraje o týden později v Praze. Rostov se do Evropské ligy dostal poté, co vypadl ze skupiny D Ligy mistrů, kde měl tvrdou konkurenci v podobě Atlética Madrid a Bayernu Mnichov. Čtvrtým do party byli nizozemští PSG Eindhoven, kteří skupinu uzavřeli.

Rostov přesvědčil o svých kvalitách už v předkolech soutěže, kdy si účast zajistil poté, co vyřadil Ajax Amsterdam a Anderlecht Brusel. Pro srovnání – belgický tým utnul letos v létě naděje Slavie, že by si po letech mohla zahrát na evropské půdě, když sešívané smetl dvakrát 3:0.

V obtížné skupině D Ligy mistrů pak dokázal Rostov uhrát na domácím hřišti cenné vítězství proti Bayernu Mnichov, když jej porazil 3:2. V předchozím zápase v Mnichově ovšem soupeři podlehl o pět branek.

Jisté je, že Spartu čeká nevyzpytatelné mužstvo, které momentálně hraje ve velmi dobré formě. Nadšení nevzbudil ruský soupeř mezi fanoušky, kteří si přáli bližšího celek kvůli výjezdu za fotbalem.

Zajímavý zápas čeká rivala letenského celku ze základní skupiny Evropské ligy, izraelský Hapoel Beer Ševa. Ten se za případným postupem vydá na horkou půdu do Turecka, kde změří síly s Besiktasem Istanbul. Právě tento turecký klub byl terčem víkendového teroristického útoku, kdy kurdští separatisté po zápase odpálili nálože u jeho stadionu.

SDÍLET