Spasitel Rosický vs. lídr Hušbauer! Koho si budou v derby víc hlídat?

Jan Malý

17. 09. 2017 • 16:11

Maradonovská desítka, kterou mají oba na zádech, jim padne. Vystihuje jejich šikovnost a význam pro tým. Ostatní na ně spoléhají. Slávista Josef Hušbauer a sparťan Tomáš Rosický budou vymýšlet, jak v dnešním žhavém derby (18:00, vysílá iSport.cz) vypéct obranu soupeře. Komu se to povede lépe, může přiblížit úspěch pro svůj klub

Vůči slávistickému špílmachrovi Josefu Hušbauerovi je to až kruté porovnání. V napěchovaném kádru červenobílých má výsadní pozici, neoddiskutovatelně patří do obvyklé základní sestavy, má slušnou formu, po přestupu od hlavního rivala z Letné už přesvědčil velkou většinu fanoušků. Je lídrem, tvůrcem hry, osobností, která může derby rozhodnout. Jenže na straně Sparty ztělesňuje tyto vlastnosti Tomáš Rosický.

„Oba jsou důležití, ale při vší úctě k Pepovi, Rosa je jenom jeden,“ pustil se do nevděčného srovnání obou desítek pražských „S“ bývalý šikovný záložník Slavie Jaroslav Černý. „Rosa je pro Spartu mnohem důležitější než Pepa pro Slavii,“ přitakal Martin Frýdek starší, někdejší tvořivý záložník Letenských.

3655082:article:true:true:true

Určitě to neznamená, že by Hušbauer nehrál dobře. Naopak. „Myslím, že po prvních kolech je nejlepším hráčem Slavie. Většina akcí pochází od něj, je pro ně hlavním článkem,“ varoval v rozhovoru pro klubovou televizi svůj tým sparťanský útočník Václav Kadlec.

Jenže ladnost a suverenitu jako Rosický nemá v české lize nikdo další. „Když ho vidíte na hřišti, jak vede balon a má hlavu zvednutou… Pokud vezmu vytváření šancí, myšlenku, schopnost vzít na sebe zodpovědnost, tak je Rosa jasně nahoře,“ velebil ho Frýdek.

Pokračování na iSport.cz

SDÍLET