Špinavosti kolem MS ve fotbale. Katar měl vést tajnou očerňující kampaň, najal si na to agenty CIA | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Špinavosti kolem MS ve fotbale. Katar měl vést tajnou očerňující kampaň, najal si na to agenty CIA

Špinavosti kolem MS ve fotbale. Katar měl vést tajnou očerňující kampaň, najal si na to agenty CIA

Organizační výbor fotbalového mistrovství světa 2022 v Kataru čelí obvinění, že před volbou pořadatele, kterou v roce 2010 překvapivě vyhrál, vedl tajnou kampaň proti hlavním konkurentům. V dnešním vydání to s odkazem na zdroj blízký katarským pořadatelům napsal britský týdeník Sunday Times. Katařané obvinění odmítli.

Podle Sunday Times si Katařané zaplatili zvláštní PR tým i několik bývalých agentů CIA k tomu, aby šířili falešné informace o australské a americké kandidatuře. Chtěli jimi vzbudit dojem, že konkurenční projekty nemají ve svých zemích dostatečnou podporu.

Regule Mezinárodní fotbalové asociace zakazují jednotlivým kandidátům jakákoli vyjádření k ostatním kandidaturám. FIFA v prohlášení uvedla, že v dané věci provedla důkladné vyšetřování, jehož výsledky následně zveřejnila v oficiální zprávě.

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.