Sporné vyloučení v I.A třídě: Hráč odmítl po červené opustit hřiště, zápas skončil předčasně | info.cz

Články odjinud

Sporné vyloučení v I.A třídě: Hráč odmítl po červené opustit hřiště, zápas skončil předčasně

Měl to být běžný sobotní zápas I. A třídy, místo toho ale fotbalisté SK Střešovice 1911, kteří doma hostili tým 1999 Praha, sobotní duel nedohráli. Vyloučený Michal Suchánek z hostujícího mužstva totiž ve 47. minutě odmítl opustit po obdržení červené karty hřiště. Rozhodčí Jakub Plzák nakonec utkání předčasně ukončil a zkontumoval ho ve prospěch Střešovic. Klub 1999 Praha chystá protest za „porušení pravidel fotbalu“.


Emoce v nižších soutěžích nejsou neobvyklým jevem. Nedávno uletěl i trenér B-týmu Mladé Boleslavi Milanec Pechanec, který ve třetí nejvyšší soutěži zasypal rozhodčího Ladislava Benedikta v utkání proti Ústí nad Orlicí nadávkami. Údajně na něj i plivl.

Zřídka se však stává, že by se kvůli dohadům o verdiktu nakonec zápas nedohrál. Ve druhé minutě nastavení první půle utkání I. A třídy mezi Střešovicemi a 1999 Praha, po níž vedli domácí brankou Jířího Němce 1:0, se po na první pohled běžném zákroku u půlící čáry zastavila hra. 

V tu chvíli začal být slyšet hostující Michal Suchánek, který začal diskutovat s rozhodčím Jakubem Plzákem o jednom z předchozích soubojů, z něhož si odnesl zranění nosu. Vyšetření v nemocnici prokázalo, že se jedná o zlomeninu. Sudí do zápisu o utkání uvedl následující popis situace: „Červená karta během zápasu. Použití pohoršujících, urážlivých nebo ponižujících výroků nebo gest, kritika R (rozhodčího) v přerušené hře s urážlivými výrazy, cituji ‚Počkej, tohle pískneš a tamto ne. Mám zlomenej nos, ty vole, to si snad děláš srandu, ty vole‘.“

Více si přečtěte na webu iSport.cz.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie