Sportovní skandál roku: Australané brousili míček, kapitána to zničilo | info.cz

Články odjinud

Sportovní skandál roku: Australané brousili míček, kapitána to zničilo

Neexistuje českým divákům vzdálenější sportovní fenomén, než je kriket. Sport, který sleduje dva a půl miliardy fanoušků především v Anglii a řadě bývalých britských kolonií, však nyní prožívá těžké chvíle. Za všechno může skandál v australské reprezentaci. Její hráči při zápase proti Jižní Africe zachytily televizní kamery při podvodu. Tedy broušení míčku v kapse jednoho z hráčů.

Nyní již bývalý australský kapitán Steve Smith se před zraky celého kriketového světa sesypal a rozplakal. „Vím, že toho budu litovat do konce života. Je mi to celé líto, cítím se zničený,“ řekl na letišti po příletu do Sydney. „Bylo to selhání za mého vedení. Pokud z toho může vzejít něco dobrého, tak snad jen poučení pro ostatní,“ rozebíral vlastní prohřešek.Co se stalo tak závažného? Australští kriketisté byli přistiženi při podvádění, když pálkaře Camerona Bancrofta natočily televizní kamery, jak během sobotního zápasu malým kouskem smirkového papíru obrušuje míček. Ten díky tomu mohl získat odlišné vlastnosti včetně jiné rotace, jež mohly Australanům proti soupeři pomoci.

Na vlastnosti míčku se v kriketu klade důraz. Je povolené ho leštit o oblečení, otřít ho schváleným ručníkem, nebo z něj odstranit bláto – ovšem pod dohledem rozhodčího. Australané se rozhodli pravidla obejít.

Více si přečtěte na webu iSport.cz.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie