Stařík, který maratony běhal pod tři hodiny, zemřel. Atletickou legendu Whitlocka skolila rakovina | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Stařík, který maratony běhal pod tři hodiny, zemřel. Atletickou legendu Whitlocka skolila rakovina

Stařík, který maratony běhal pod tři hodiny, zemřel. Atletickou legendu Whitlocka skolila rakovina

Ve věku 86 let zemřel kanadský vytrvalec Ed Whitlock, který ještě po sedmdesátce běhal maratony pod tři hodiny a ve vyšších věkových kategoriích je držitelem řady světových rekordů. Příčinou jeho smrti byla rakovina prostaty.

V roce 2003 se Whitlock stal prvním sedmdesátníkem, který v maratonu prolomil tříhodinovou hranici, o rok později svůj rekord vylepšil na 2:54:48. Ještě loni v říjnu zaběhl maraton v Torontu za 3:56:34, čímž posunul nejlepší čas v kategorii 85-89 let o více než 38 minut. Držel i rekordy na kratších tratích od 1500 metrů až po půlmaraton.

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.